Trajekt z Trelleborgu do Sassnitzu

Linka Trelleborg Sassnitz spojuje Švédsko s Německo. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Trelleborg Sassnitz se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Trelleborg - Sassnitz

Průměrné ceny na trase Trelleborg Sassnitz

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Trelleborg Sassnitz je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Trelleborg

Trelleborg je město ležící na jihu Švédska, v části zvané Skane. Počátky města sahají do roku 1257, kdy bylo jako svatební dar představeno švédskému princi Valdemarovi, a to od dánské královské rodiny. Dánové si později vzali město zpět, které zůstalo pod jejich vládou až do roku 1658. Na konci 19. století se z Trelleborgu stalo průmyslové město, přičemž tato industrializace hrála důležitou roli v jeho rozvoji. Město je oblíbené u návštěvníků ze Švédska i Německa, a to především díky trajektům do německých měst Rostock, Sassnitz a Lubeck-Travemunde. V roce 1897 začaly trajekty připlouvat do přístavu v Travemünde, přičemž tato trasa byla založena v roce 1962. Trajekty přepravují cestující na jednodenních výletech, rodinných dovolených s automobily i těžké nákladní automobily na cestách po Evropě. V roce 1917 přijel Lenin trajektem ze Sassnitzu do Trelleborgu, aby stal do čela revoluce.

Průvodce přístavem Sassnitz

Ostrov Rügen vystupuje do Baltského moře a jeho největší město Sassnitz představuje oblíbenou turistickou destinaci. Přístav, který se rozprostírá asi 1,5 km od moře, je magnet pro luxusní jachty, rybářské lodě, osobní a rekreační plavidla. Stará část města se nachází severovýchodně od přístavu, přičemž právě v těsné blízkosti přístavu je situován již delší dobu nevyužívaný trajektový terminál a kousek od něj je muzeum ponorek, kde se mezi exponáty nachází britská ponorka HMS Otus, která byla zachráněna z vrakoviště ve městě Portsmouth a umístěna do muzea. Po celém ostrově je rozmístěno ​​více než 40 muzeí, které svým návštěvníkům nabízejí mnohé k vidění, od místní historie až po podmořskou archeologii. Zajímavostí tohoto místa je navíc i množství kostelů, paláců a velkolepých domů, včetně paláce Ralswiek a loveckého zámečku Granitz, jehož historie se datuje do 19. století.

Díky dobrému propojení s vnitrozemím a geografické blízkosti ke Skandinávii, Rusku a pobaltským státům je přístav Sassnitz důležitým centrem pro mezinárodní osobní a nákladní dopravu.