COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Eurotunnel

Eurotunnel je dopravní společnost, která vytvořila permanentní tunelové spojení mezi anglickým městem Folkestone a francouzským Calais přes Lamanšský průliv (kanál la Manche).

Vlaky jsou tím nejrychlejším způsobem jak se dostat se svým autem přes kanál La Manche. Tato "podmořská cesta" mezi Velkou Británií a Francií trvá pouze 35 minut. Provoz je frekventovaný - až tři vlaky za hodinu v době dopravní špičky. Je to bezproblémová, rychlá cesta bez omezení pohonných hmot či zavazadel.

Společnost byla poprvé založena v roce 1986 a dokončila tunel v ceně zhruba 9,5 miliardy liber, který je přibližně 50 kilometrů dlouhý a tratě jsou obousměrné, přičemž na terminálech na Folkestone i Calais byla rovněž vybudována zásadní povrchová zařízení. Systém se skládá z kyvadlových vlaků, které dopravují automobily a autobusy mezi oběma zeměmi.

Terminál Eurotunelu se v Anglii nachází v blízkosti města Folkestone, na výjezdu 11A z dálnice M20. Ve Francii je terminál na výjezdu 42 z dálnice A16.

Díky portálu directferries.cz můžete najít jízdní řád lodí společnosti Eurotunnel, ceny plaveb nebo si dokonce rezervovat lístky u společnosti Eurotunnel. Pokud je to možné, tak pro Vás také porovnáme nabídku Eurotunnel s alternativními trajektovými operátory.

Trasy a přístavy Eurotunnel

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Na palubě Eurotunnel

Všechny trasy Eurotunnel