LeShuttle (Eurotunnel)
Provozovatel trajektů
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

LeShuttle (Eurotunnel)

Eurotunnel je dopravní společnost, která vytvořila permanentní tunelové spojení mezi anglickým městem Folkestone a francouzským Calais přes Lamanšský průliv (kanál la Manche).

Vlaky jsou tím nejrychlejším způsobem jak se dostat se svým autem přes kanál La Manche. Tato "podmořská cesta" mezi Velkou Británií a Francií trvá pouze 35 minut. Provoz je frekventovaný - až tři vlaky za hodinu v době dopravní špičky. Je to bezproblémová, rychlá cesta bez omezení pohonných hmot či zavazadel.

Společnost byla poprvé založena v roce 1986 a dokončila tunel v ceně zhruba 9,5 miliardy liber, který je přibližně 50 kilometrů dlouhý a tratě jsou obousměrné, přičemž na terminálech na Folkestone i Calais byla rovněž vybudována zásadní povrchová zařízení. Systém se skládá z kyvadlových vlaků, které dopravují automobily a autobusy mezi oběma zeměmi.

Terminál Eurotunelu se v Anglii nachází v blízkosti města Folkestone, na výjezdu 11A z dálnice M20. Ve Francii je terminál na výjezdu 42 z dálnice A16.

Díky portálu directferries.cz můžete najít jízdní řád lodí společnosti LeShuttle (Eurotunnel), ceny plaveb nebo si dokonce rezervovat lístky u společnosti LeShuttle (Eurotunnel). Pokud je to možné, tak pro Vás také porovnáme nabídku LeShuttle (Eurotunnel) s alternativními trajektovými operátory.

Na palubě LeShuttle (Eurotunnel)

Trasy a přístavy [--Operator--] .Replace("[--Operator--]", Model.OperatorInformation.Operator.DisplayName)

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.