COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Cesme - Chios je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Turecka do Egejské ostrovy

Provozovatelé trajektů na trase Cesme - Chios

    • 7 Sailings Weekly 20 min
    • Get price
    • 10 Sailings Weekly 30 min
    • Get price

Trajekt z Cesme do Chios

Trajektová trasa Cesme Chios spojuje Turecko s Egejské ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Ertürk Lines se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 20 minut. zatímco Trajekty společnosti Turyol se plaví 10 krát za týden, plavba trvá od 30 minut.

Celkově je tu 17 plaveb týden na trase z Cesme Chios mezi Turecko a Egejské ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Průvodce přístavem Cesme

Cesme je přímořské městečko v západním Turecku, které se nachází na severozápadním cípu stejně pojmenovaného poloostrova. Cesme je oblíbená prázdninová destinace, která je vzdálená asi 85 km západně od Izmiru, největšího města na pobřeží tureckého Egejského moře. Cesme v překladu znamená "fontána", což pravděpodobně odkazuje na velké množství fontán ve městě. Dominantou Cesme je hrad, fascinující stavba z 15. století, která svým návštěvníkům nabízí mnoho atrakcí. Patří mezi ně i Ottoman Caravanserai, velká budova s ​​nádvořím pro karavany, která byla v těsné blízkosti zámku, dnes fungující jako hotel. V některých bočních uličkách ve městě se dají najít tradiční domy z Osmanské doby, co je nepochybně zajímavé pro ty turisty, kteří se vyberou na procházku po městě.

Z přístavu se plaví denně dva trajekty na řecký ostrov Chios s dobou plavby kolem 1 hodiny. Mezi červnem a říjnem v přístavu kotví i výletní lodě.


Průvodce přístavem Chios

Chios je pátý největší řecký ostrov v Egejském moři, 7 km od pobřeží Malé Asie, oddělený od Turecka úžinou Chios.
Ve středověku byl ostrov ovládán několika říší a byl známý jako Scio (Janovany), Chio (Italové) a Sakiz (Turci).
Chios je známý pro svou silnou komunitu obchodního loďstva, jedinečný tmel a středověké vesnice. Klášter z 11. století Nea Moni, který se nachází na ostrově, byl prohlášený za světové dědictví UNESCO.