Trajekt z Cesme na Chios

Trajektová trasa Cesme Chios spojuje Turecko s Egejské ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Ertürk Lines se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 20 minut. zatímco Trajekty společnosti Turyol se plaví 14 krát za týden, plavba trvá od 30 min.

Celkově je tu 21 plaveb týden na trase z Cesme Chios mezi Turecko a Egejské ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Cesme - Chios

Průměrné ceny na trase Cesme Chios

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Cesme Chios je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Cesme

Cesme je přímořské městečko v západním Turecku, které se nachází na severozápadním cípu stejně pojmenovaného poloostrova. Cesme je oblíbená prázdninová destinace, která je vzdálená asi 85 km západně od Izmiru, největšího města na pobřeží tureckého Egejského moře. Cesme v překladu znamená "fontána", což pravděpodobně odkazuje na velké množství fontán ve městě. Dominantou Cesme je hrad, fascinující stavba z 15. století, která svým návštěvníkům nabízí mnoho atrakcí. Patří mezi ně i Ottoman Caravanserai, velká budova s ​​nádvořím pro karavany, která byla v těsné blízkosti zámku, dnes fungující jako hotel. V některých bočních uličkách ve městě se dají najít tradiční domy z Osmanské doby, co je nepochybně zajímavé pro ty turisty, kteří se vyberou na procházku po městě.

Z přístavu se plaví denně dva trajekty na řecký ostrov Chios s dobou plavby kolem 1 hodiny. Mezi červnem a říjnem v přístavu kotví i výletní lodě.

Průvodce přístavem Chios

Chios je pátý největší řecký ostrov v Egejském moři, 7 km od pobřeží Malé Asie, oddělený od Turecka úžinou Chios.
Ve středověku byl ostrov ovládán několika říší a byl známý jako Scio (Janovany), Chio (Italové) a Sakiz (Turci).
Chios je známý pro svou silnou komunitu obchodního loďstva, jedinečný tmel a středověké vesnice. Klášter z 11. století Nea Moni, který se nachází na ostrově, byl prohlášený za světové dědictví UNESCO.