Trajekt z Dielette na Guernsey

Linka Dielette Guernsey spojuje Francie s Guernsey. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Manche Iles Express. Plavba probíhá 5 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 10 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Dielette Guernsey se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Dielette - Guernsey

Průměrné ceny na trase Dielette Guernsey

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných lístků zaplacené našimi zákazníky na této trase. Ceny jsou za osobu.

Průvodce přístavem Dielette

Dielette je přístav nacházející se v pobřežním městě Flamanville v Normandii, na severozápadě Francie. Tento okouzlující přístav, který je 75 km vzdálený od Saint-Lo a 315 km od Paříže, je vstupní branou do Normandie z Guernsey a Alderney. V blízkosti přístavu Dialette jsou hotely a restaurace. Tento malý přístav, který leží v srdci Normandie, oblasti charakteristické produkcí cideru, brandy Calvados a sýru Camembert, v posledních letech vzkvétá.

Horní Normandie (Haute-Normandie) se skládá z částí Seine-Maritime a Euru a Dolní Normandie (Basse-Normandie) z Orne, Calvados a Manche. V minulosti byla Normandie tvořena ze současné Horní a Dolní Normandii spolu s malými částmi Eure-et-Loir, Mayenne a Sarthe. Název "Normandy" pochází z doby osídlení území Vikingy ( "Northmen") v 9. století, jejichž dominance byla potvrzena smlouvou v 10. století. Po normanského dobytí Anglie v roce 1066 byla Normandie a Anglie spojené po dobu 150 let.

V letních měsících se mohou turisté z Dielette přepravit do Alderney a Guernsey, a to na vysokorychlostním trajektu společnosti Manche Iles Express.

Průvodce přístavem Guernsey

Guernsey je britskou korunní dependenci v Lamanšském průlivu u pobřeží Normandie. Je rozdělena na 10 krajů.
Stoupající hladiny moře změnily Guernsey na část poloostrova vystupujícího do průlivu La Manche asi 6000 př. n.l., kdy byly Guernsey a jiné mysy odříznuté od kontinentální Evropy a staly se ostrovy. Dějiny Guernsey začínají s neolitickým člověkem a nejstaršími strukturami stvořenými člověkem v Evropě.
Ostrov je součástí Normandie od 933, podporuje vztah mezi Anglií a Francií, která zůstává přítomna v normandských zákonech a v místním jazyce. Guernsey připojil se do Anglie v roce 1204. Hrad Cornet byl postaven pro odražení francouzské invazi, a dnes jsou zde některé z nejlepších muzeí na ostrově.
20. století také zanechalo svou stopu v dějinách, když se ostrovy staly baštou druhé světové války.