Dielette
Guernsey
Trajekty do Guernsey
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

Trajekt z Dielette do Guernsey

Linka Dielette Guernsey spojuje Francie s Guernsey. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Manche Iles Express. Plavba probíhá 4 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 20 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Dielette Guernsey se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie na Guernsey
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

 • Jak dlouho trvá trajekt z Dielette do Guernsey?

  Doba plavby trajektem z Dielette do Guernsey je přibližně 1h 20m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.
 • Které trajektové společnosti operují mezi Dielette a Guernsey?

  Existuje 1 trajektový operátor pro Dielette až Guernsey a toto je
  • Manche Iles Express
 • Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Dielette do Guernsey?

  Rezervujte si trajekty z Dielette do Guernsey prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.
 • Můžete cestovat pěšky na trajektu z Dielette do Guernsey?

  Ano, můžete cestovat jako pěší cestující z Dielette do Guernsey s
  • Manche Iles Express
 • Můžete vzít své auto na trajekt z Dielette do Guernsey?

  Ne, na trajektu mohou cestovat pouze pěší cestující.
 • Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Dielette do Guernsey?

  Ne, domácí zvířata nejsou na palubě trajektů povolena.

Průvodce přístavem Dielette

Dielette je přístav nacházející se v pobřežním městě Flamanville v Normandii, na severozápadě Francie. Tento okouzlující přístav, který je 75 km vzdálený od Saint-Lo a 315 km od Paříže, je vstupní branou do Normandie z Guernsey a Alderney. V blízkosti přístavu Dialette jsou hotely a restaurace. Tento malý přístav, který leží v srdci Normandie, oblasti charakteristické produkcí cideru, brandy Calvados a sýru Camembert, v posledních letech vzkvétá.

Horní Normandie (Haute-Normandie) se skládá z částí Seine-Maritime a Euru a Dolní Normandie (Basse-Normandie) z Orne, Calvados a Manche. V minulosti byla Normandie tvořena ze současné Horní a Dolní Normandii spolu s malými částmi Eure-et-Loir, Mayenne a Sarthe. Název "Normandy" pochází z doby osídlení území Vikingy ( "Northmen") v 9. století, jejichž dominance byla potvrzena smlouvou v 10. století. Po normanského dobytí Anglie v roce 1066 byla Normandie a Anglie spojené po dobu 150 let.

V letních měsících se mohou turisté z Dielette přepravit do Alderney a Guernsey, a to na vysokorychlostním trajektu společnosti Manche Iles Express.


Průvodce přístavem Guernsey

Guernsey je britskou korunní dependenci v Lamanšském průlivu u pobřeží Normandie. Je rozdělena na 10 krajů.
Stoupající hladiny moře změnily Guernsey na část poloostrova vystupujícího do průlivu La Manche asi 6000 př. n.l., kdy byly Guernsey a jiné mysy odříznuté od kontinentální Evropy a staly se ostrovy. Dějiny Guernsey začínají s neolitickým člověkem a nejstaršími strukturami stvořenými člověkem v Evropě.
Ostrov je součástí Normandie od 933, podporuje vztah mezi Anglií a Francií, která zůstává přítomna v normandských zákonech a v místním jazyce. Guernsey připojil se do Anglie v roce 1204. Hrad Cornet byl postaven pro odražení francouzské invazi, a dnes jsou zde některé z nejlepších muzeí na ostrově.
20. století také zanechalo svou stopu v dějinách, když se ostrovy staly baštou druhé světové války.


Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.