COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dielette - Guernsey je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie na Guernsey

Provozovatelé trajektů na trase Dielette - Guernsey

    • 4 Sailings Weekly 1 hour 20 min
    • Get price

Trajekt z Dielette do Guernsey

Linka Dielette Guernsey spojuje Francie s Guernsey. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Manche Iles Express. Plavba probíhá 4 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 20 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Dielette Guernsey se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Dielette

Dielette je přístav nacházející se v pobřežním městě Flamanville v Normandii, na severozápadě Francie. Tento okouzlující přístav, který je 75 km vzdálený od Saint-Lo a 315 km od Paříže, je vstupní branou do Normandie z Guernsey a Alderney. V blízkosti přístavu Dialette jsou hotely a restaurace. Tento malý přístav, který leží v srdci Normandie, oblasti charakteristické produkcí cideru, brandy Calvados a sýru Camembert, v posledních letech vzkvétá.

Horní Normandie (Haute-Normandie) se skládá z částí Seine-Maritime a Euru a Dolní Normandie (Basse-Normandie) z Orne, Calvados a Manche. V minulosti byla Normandie tvořena ze současné Horní a Dolní Normandii spolu s malými částmi Eure-et-Loir, Mayenne a Sarthe. Název "Normandy" pochází z doby osídlení území Vikingy ( "Northmen") v 9. století, jejichž dominance byla potvrzena smlouvou v 10. století. Po normanského dobytí Anglie v roce 1066 byla Normandie a Anglie spojené po dobu 150 let.

V letních měsících se mohou turisté z Dielette přepravit do Alderney a Guernsey, a to na vysokorychlostním trajektu společnosti Manche Iles Express.


Průvodce přístavem Guernsey

Guernsey je britskou korunní dependenci v Lamanšském průlivu u pobřeží Normandie. Je rozdělena na 10 krajů.
Stoupající hladiny moře změnily Guernsey na část poloostrova vystupujícího do průlivu La Manche asi 6000 př. n.l., kdy byly Guernsey a jiné mysy odříznuté od kontinentální Evropy a staly se ostrovy. Dějiny Guernsey začínají s neolitickým člověkem a nejstaršími strukturami stvořenými člověkem v Evropě.
Ostrov je součástí Normandie od 933, podporuje vztah mezi Anglií a Francií, která zůstává přítomna v normandských zákonech a v místním jazyce. Guernsey připojil se do Anglie v roce 1204. Hrad Cornet byl postaven pro odražení francouzské invazi, a dnes jsou zde některé z nejlepších muzeí na ostrově.
20. století také zanechalo svou stopu v dějinách, když se ostrovy staly baštou druhé světové války.