Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3660 tras a 784 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Guernsey

Guernsey je ostrov v průlivu La Manche, který leží jen kousek od Normanského pobřeží. Guernsey je spolu s Jersey a pár menšími ostrovy jako jsou Alderney, Sark, Herm, Jethou a Lihou součástí Normanských ostrovů.

Ostrov má celkovou rozlohu sedmdesát osm km čtverečních a pobřeží, které je dlouhé padesát kilometrů. Populace ostrova je jen 67 tisíc a přibližně čtvrtina žije v hlavním městě - St Peter Port, který zároveň slouží jako hlavní přístav ostrova a je vstupní branou z Francie, Anglie a sousedního ostrova Jersey.

Unikátní kombinace francouzské a anglické kultury a také skutečnost, že na ostrově se mluví oběma jazyky znamená, že ostrov je oblíbenou destinací pro turisty z Velké Británie, Francie a dalších zemí kontinentální Evropy.

Dostat se na Guernsey trajektem je relativně jednoduché - mate na výběr přístavy z obou stran kanálu, stejně jako z Jersey. Společnost Condor Ferries provozuje celoroční plavby z přístavů Portsmouth, Jersey a St. Malo, a to s konvenčními a rychlými trajekty, stejně jako ponáka sezónní linku z Poole. Společnost Manche Iles Express provozuje trajekty pouze pro cestující bez vozidla na Guernsey z francouzských přístavů Diélette, Carteret a Granville během celého roku a některé trajekty také zastavují v Jersey.

Ostrov má rozsáhlou autobusovou síť, která Vám umožní snadnou přepravu městskou hromadnou dopravou. St Peter Port je dobře propojený s autobusovými linkami, takže se Muzete dostat do Vaší cílové destinace rychle a jednoduše. Je zde i možnost pronajmout si v přístavu a na letišti auto, pokud chcete být více flexibilní. na ostrově jsou neobvyklé pravidla silničního provozu a maximální rychlost je 35 mph, což může trvat některých turistů opravdu překvapí.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

  • Condor Ferries
    • Zjistit cenu
  • Manche Iles Express
    • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Guernsey