Trajekt z Douglasu do Heyshamu

Linka Douglas Heysham spojuje ostrov Man s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Steam Packet. Plavba probíhá 13 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Douglas Heysham se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Douglas - Heysham

Průměrné ceny na trase Douglas Heysham

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Douglas Heysham je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Douglas

Douglas je hlavním městem ostrova Man a jeho největším městem. Je centrem ostrova pro lodní dopravu, nakupování a zábavu. To je sídlo vlády ostrova a jeho finanční centrum. Douglas se nachází v zátoce na východním pobřeží ostrova, na soutoku dvou řek - Do a Glass (od nichž dostal své jméno). Střed města má spíše mírné údolí, zatímco severozápadní a jihovýchodní části jsou kopcovité. Město je obklopeno několika menšími městy a obcí.
Douglas byl hlavním městem ostrova Man od roku 1863, předtím hlavním městem byl Castletown, se kterým jeho teď spojuje železnice. V Douglas sídlí Tinvald - jeden z nejstarších parlamentů na světě.

Průvodce přístavem Heysham

Heysham je malá, pobřežní vesnice poblíž Lancasteru v hrabství Lancashire. Heysham má vyhlídku na Morecambe Bay a má dvě jaderné elektrárny, které jsou viditelné z okolí. Heyshemův skrytý klenot spočívá v pobřežní osadě, která se skládá z kouzelných chat 17. století. Zdejší osídlení sahá až do pravěku, i když tu byly nalezeny zachovalé náhrobky Vikingů v kostele svatého Petra. Přístav byl otevřen v roce 1787, a vesnice se rozšířila spolu se zvětšujícím se obchodováním. Procházka kolem přístavu přinese zajímavou a obohacující zkušenost, a kratší procházka do místního kopce Vás odmění nádherným výhledem.