COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dover - Dunkirk je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Dover do Dunkirk

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Francie

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Dover - Dunkirk

    • 12 Sailings Daily 2 hr
    • Get price

Trajekt z Dover do Dunkirk

Linka Dover Dunkirk spojuje Anglie s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 12 krát v každém den s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Dover Dunkirk se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Dover

Dover je přístavní město v hrabství Kent v jižní Anglii. Leží na pobřeží Lamanšského průlivu, konkrétně na jeho nejužším místě mezi Anglií a Francií. Tento úzký úsek kanálu La Manche se nazývá Doverská (Calaiská) úžina. Nachází se zde Blériot Memorial sloužící jako vzpomínka na místo, kde přistál francouzský inženýr a konstruktér Louis Blériot, který jako první na světě přeletěl kanál La Manche. Nad městem Dover se vypíná středověký hrad Dover, jenž je největším hradem v Anglii. Byl postaven ve 12. století a nese název "Klíč do Anglie", a to díky jeho obrannému významu v rámci celé historie Anglie.

Dover má světově nejrušnější přístav, neboť jím každoročně projede 16 milionů cestujících, 2,1 milionu nákladních automobilů, 2,8 milionu automobilů a motocyklů a 86000 autobusů. Jedná se o stěžejní přístav nejen pro cestující z Velké Británie do Francie, ale také pro ty směřující mimo evropský kontinent. Přepravní služby z Doveru do Calais (a Dunkirk) jsou zajišťovány společnostmi P&O Ferries, DFDS Seaways a MyFerryLink.


Průvodce přístavem Dunkirk

Město Dunkirk se nachází v severní Francii a jeho přístav je třetím největším ve Francii, po Le Havre a Marseille. Město je bývalou rybářskou vesnicí, dnes je však velmi závislé na přístavu. Dědictví města má silné spojení s rybářským průmyslem, proto přístavní muzeum vypráví historický příběh o námořní a rybářské minulosti města Dunkirk. Tamní dvě muzea také reflektují skutečnost, že Dunkirk představovalo historické město válečné doby, díky čemuž má k dispozici mnoho informací týkajících se války, a to zejména o Operaci Dynamo. Většina města je nová, po skončení druhé světové války zůstalo jen několik příkladů historických staveb, včetně radnice, muzea Le Laac situovaného v srdci zahrady plné soch. Jako pobřežní město nabízí Dunkirk úžasnou písečnou pláž s nábřežími a aktivitami u moře.

Trajekty plují z přístavu do Doveru v Anglii, a to 11x denně.