Folkestone
Calais
Trajekty do Francie
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

Trajekt z Folkestone do Calais

Linka Folkestone Calais spojuje Anglie s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, LeShuttle (Eurotunnel). Plavba probíhá 56 krát v každém den s dobou plavby přibližně 35 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Folkestone Calais se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Folkestone do Calais

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Francie
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

  • Jak dlouho trvá trajekt z Folkestone do Calais?

    Doba plavby trajektem z Folkestone do Calais je přibližně 35m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.
  • Které trajektové společnosti operují mezi Folkestone a Calais?

    Existuje 1 trajektový operátor pro Folkestone až Calais a toto je
    • Eurotunnel
  • Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Folkestone do Calais?

    Rezervujte si trajekty z Folkestone do Calais prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.
  • Můžete cestovat pěšky na trajektu z Folkestone do Calais?

    Ne, nemůžete cestovat jako pěší cestující, v současné době můžete na trajektu cestovat pouze s vozidlem.
  • Můžete vzít své auto na trajekt z Folkestone do Calais?

    Ano, můžete cestovat vozidlem z Folkestone do Calais s
    • Eurotunnel
  • Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Folkestone do Calais?

    Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
    • Eurotunnel
  • Jaká je vzdálenost z Folkestone do Calais?

    Vzdálenost mezi Folkestone a Calais je přibližně 44 námořních mil.

Průvodce přístavem Folkestone

Folkestone je přístavní město v hrabství Kent v jižní Anglii. Nachází se asi 110 km jihovýchodně od Londýna a je snadno dostupné autem nebo vlakem. Město je známé svými útesy Leas, které nabízí krásný výhled na pláž. Návštěvníci Folkestone mají možnost vidět Martello, pevnost v podobě malé kruhové věže z 19. století, která stojí na útesech nad Copt Point. Tato věž byla vybudována na obranu proti Napoleonovi, od té doby však vystřídala hned několik dalších funkcí jako například vyhlídková věž, rodinný dům, golfová klubovna či jako hlavní centrum během druhé světové války. Věž je nyní přístupná turistům. Jen kousek za městem se nachází nejjižnější část chráněné krajinné oblasti (Area of ​​Outstanding Natural Beauty - AONB). Jedná se doslova o ráj pro pěší turistiku, cyklistiku, jízdu na koni nebo jen tak pro pozorování přírody.

Malý přístav ve Folkestone je využíván hlavně rybářskými a výletními loděmi, trajekty jej přestaly používat v roce 2000. Anglický konec tunelu pod Lamanšským průlivem je v nedalekém městě Cheriton.


Průvodce přístavem Calais

Francouzské město Calais se nachází v severozápadní Francii v oblasti Nord-Pas de Calais a je to nejbližší přístav na trase Francie - Anglie. Doverská úžina protíná kanál La Manche, přičemž vzdálenost pevniny Spojeného království od francouzského města Calais je přibližně 32 kilometrů. Za jasného počasí lze z Calais vidět slavné Bílé útesy doverské, stejně jako pobřeží Calais z útesů. Calais je již mnoho let námořním uzlem důležitým pro obchod a cestovní ruch mezi Francií a Anglií. Samotné město je rozděleno na dvě části - starobylé Calais-Nord se nachází na uměle vytvořeném ostrově, který je obklopen kanály a přístavy, a moderní část St-Pierre nacházející se jižně od starého města.

Místní obyvatelé se přesouvají do rušného přístavu, Calais se navíc stává stále oblíbenějším turistickým cílem. Má bohaté kulturní dědictví, mnoho muzeí i pestrý noční život. Populární městskou atrakcí jsou Zvonice, obléhací věže, které byly postaveny za účelem ochrany města před vetřelci, a dnes jsou prohlášeny za památky UNESCO.


Trajekty odjíždí z Calais do Doveru v průměru každých 30 minut a plavba zabere asi 75 minut.


Folkestone do Calais Jízdní řády trajektů

Rozvrhy trajektů mezi 08/04/2024 a 14.04.2024


Provozovatel Čas odjezdu (nejbližší k zvolenému) Čas příjezdu Doba plavby Dny plachtění
LeShuttle (Eurotunnel) 00:18 00:53 35 minut Mon, Čt, Pá
LeShuttle (Eurotunnel) 01:18 01:53 35 minut Mon, St, Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 01:19 01:54 35 minut Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 02:18 02:53 35 minut Mon, Čt, Pá
LeShuttle (Eurotunnel) 03:18 03:53 35 minut Mon, St, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 04:18 04:53 35 minut Mon, Čt, Pá
LeShuttle (Eurotunnel) 05:18 05:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 05:48 06:23 35 minut St, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 06:18 06:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 06:44 07:19 35 minut Mon
LeShuttle (Eurotunnel) 06:45 07:20 35 minut Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 07:18 07:53 35 minut Mon, Út, St, Čt, Pá, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 07:48 08:23 35 minut Mon, Út, St, Čt, Pá, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 08:18 08:53 35 minut Mon, Út, St, Čt, Pá, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 08:44 09:19 35 minut Mon
LeShuttle (Eurotunnel) 08:45 09:20 35 minut Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 09:18 09:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 09:36 10:11 35 minut Út, Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 09:48 10:23 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 10:18 10:53 35 minut Mon, St, Čt, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 10:36 11:11 35 minut Út, Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 10:48 11:23 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 11:18 11:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 11:36 12:11 35 minut Út, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 11:48 12:23 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 12:18 12:53 35 minut Mon, St, Čt, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 12:36 13:11 35 minut Mon, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 12:48 13:23 35 minut Mon, St, Čt, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 13:18 13:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 13:36 14:11 35 minut Mon, Út, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 13:48 14:23 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 14:18 14:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 14:36 15:11 35 minut Mon, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 14:48 15:23 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 15:18 15:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 15:36 16:11 35 minut Mon, Út, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 15:46 16:21 35 minut
LeShuttle (Eurotunnel) 15:48 16:23 35 minut Mon, Út, St, Čt, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 16:18 16:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 16:36 17:11 35 minut Mon, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 16:48 17:23 35 minut Mon, Út, Čt, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 17:18 17:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 17:36 18:11 35 minut Mon, Út, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 17:48 18:23 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 18:18 18:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 18:36 19:11 35 minut Mon, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 18:48 19:23 35 minut Mon, Út, Čt, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 19:18 19:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 19:34 20:09 35 minut Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 19:36 20:11 35 minut Mon, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 19:48 20:23 35 minut St, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 19:49 20:24 35 minut Mon, Út, Čt, Pá, Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 20:18 20:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 20:36 21:11 35 minut Mon, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 20:46 21:21 35 minut
LeShuttle (Eurotunnel) 20:48 21:23 35 minut Mon, Út, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 21:18 21:53 35 minut Každý den
LeShuttle (Eurotunnel) 21:36 22:11 35 minut Mon, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 21:48 22:23 35 minut Út, St, Čt, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 22:18 22:53 35 minut Út, St, Čt, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 22:25 23:00 35 minut Mon
LeShuttle (Eurotunnel) 22:36 23:11 35 minut Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 22:48 23:23 35 minut Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 23:15 23:50 35 minut Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 23:18 23:53 35 minut Út, Pá, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 23:56 00:31 35 minut Mon

Na palubě trajektů

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.