COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Folkestone - Calais je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Folkestone do Calais

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Francie

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Folkestone - Calais

    • 53 Crossings Daily 35 min
    • Get price

Trajekt z Folkestone do Calais

Linka Folkestone Calais spojuje Anglie s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Eurotunnel. Plavba probíhá 53 krát v každém den s dobou plavby přibližně 35 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Folkestone Calais se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Folkestone

Folkestone je přístavní město v hrabství Kent v jižní Anglii. Nachází se asi 110 km jihovýchodně od Londýna a je snadno dostupné autem nebo vlakem. Město je známé svými útesy Leas, které nabízí krásný výhled na pláž. Návštěvníci Folkestone mají možnost vidět Martello, pevnost v podobě malé kruhové věže z 19. století, která stojí na útesech nad Copt Point. Tato věž byla vybudována na obranu proti Napoleonovi, od té doby však vystřídala hned několik dalších funkcí jako například vyhlídková věž, rodinný dům, golfová klubovna či jako hlavní centrum během druhé světové války. Věž je nyní přístupná turistům. Jen kousek za městem se nachází nejjižnější část chráněné krajinné oblasti (Area of ​​Outstanding Natural Beauty - AONB). Jedná se doslova o ráj pro pěší turistiku, cyklistiku, jízdu na koni nebo jen tak pro pozorování přírody.

Malý přístav ve Folkestone je využíván hlavně rybářskými a výletními loděmi, trajekty jej přestaly používat v roce 2000. Anglický konec tunelu pod Lamanšským průlivem je v nedalekém městě Cheriton.


Průvodce přístavem Calais

Francouzské město Calais se nachází v severozápadní Francii v oblasti Nord-Pas de Calais a je to nejbližší přístav na trase Francie - Anglie. Doverská úžina protíná kanál La Manche, přičemž vzdálenost pevniny Spojeného království od francouzského města Calais je přibližně 32 kilometrů. Za jasného počasí lze z Calais vidět slavné Bílé útesy doverské, stejně jako pobřeží Calais z útesů. Calais je již mnoho let námořním uzlem důležitým pro obchod a cestovní ruch mezi Francií a Anglií. Samotné město je rozděleno na dvě části - starobylé Calais-Nord se nachází na uměle vytvořeném ostrově, který je obklopen kanály a přístavy, a moderní část St-Pierre nacházející se jižně od starého města.

Místní obyvatelé se přesouvají do rušného přístavu, Calais se navíc stává stále oblíbenějším turistickým cílem. Má bohaté kulturní dědictví, mnoho muzeí i pestrý noční život. Populární městskou atrakcí jsou Zvonice, obléhací věže, které byly postaveny za účelem ochrany města před vetřelci, a dnes jsou prohlášeny za památky UNESCO.


Trajekty odjíždí z Calais do Doveru v průměru každých 30 minut a plavba zabere asi 75 minut.