Trajekt z Doveru do Calais

Trajektová trasa Dover Calais spojuje Anglie s Francie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti DFDS Seaways se plaví 15 krát za den s dobou trvání plavby kolem 1 hodina 30 minut. zatímco Trajekty společnosti P&O Ferries se plaví 23 krát za den, plavba trvá od 1 hod 30 min.

Celkově je tu 38 plaveb den na trase z Dover Calais mezi Anglie a Francie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Doveru do Calais

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Francie

Provozovatelé trajektů na trase Dover - Calais

  • DFDS Seaways
    • 15 plaveb denně 1 hod 30 min
    • Zjistit cenu
  • P&O Ferries
    • 23 plavby denně 1 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Dover Calais

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Dover Calais je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Dover

Dover je přístavní město v hrabství Kent v jižní Anglii. Leží na pobřeží Lamanšského průlivu na jeho nejužším místě mezi Anglií a Francií. Tento úzký úsek kanálu La Manche se nazývá Doverské (Calaiská) úžina. Nachází se zde Bleriot Memorial, sloužící jako vzpomínka na místo, kde přistál francouzský inženýr a konstruktér Louis Blériot, který jako první na světě přeletěl kanál La Manche. Nad městem Dover se vypíná středověký hrad Dover, který je největším hradem v Anglii. Byl postaven v 12. století a nese název "Klíč do Anglie", pro jeho obranný význam v celé historii Anglie.

Dover má nejrušnější přístav na světě s 16 miliony cestujících, 2,1 milionu nákladních automobilů, 2,8 milionu automobilů a motocyklů a 86.000 autobusů projíždějících ním každý rok. Jedná se o hlavní přístav pro cestující z Velké Británie do Francie, tak mimo kontinent. Přepravní služby z Doveru do Calais (a Dunkerque) jsou zajišťovány společnostmi P & O Ferries, DFDS Seaways a MyFerryLink.

Průvodce přístavem Calais

Původ Calais není přesně známý. Calais byl založen jako rybářská vesnice před 10. století. V roce 997 byla osada zlepšena hrabětem z Flanderu, a pak posílena hrabětem z Boulogne v roce 1224. Toto město je subjekt v blízkosti většiny Anglie, nachází se jen 34 km od jeho pobřeží a je nejrušnějším francouzským přístavem pro cestující. Během druhé světové války Britové zničili přístav, aby ho nemohlo použít Německo jako základ pro svou invazi. Francouzi dodnes nazývají Calais "nejvíc anglické mezi francouzskými městy" kvůli vlivu anglické kultury, který začal po bitvě u Kresčaku v roce 1346, kdy král Edward III obsadil ho pro použití jako odrazový můstek v Stoleté válce. Calais je rozdělené do dvou částí: severní Calais, staré město, přestavěné po válce a od něj odděleno kanálem Calais-jih, které se nachází kolem hlavních ulic obchodů a bulvárů Lafayette a Jacquard (pojmenované podle vynálezce tkalcovského stavu).