COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dublin - Holyhead je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Dublin do Holyhead

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Irska do Wales

Provozovatelé trajektů na trase Dublin - Holyhead

    • 5 Sailings Daily 2 hr 15 min
    • Get price
    • 4 Sailings Daily 3 hr 30 min
    • Get price

Trajekt z Dublin do Holyhead

Trajektová trasa Dublin Holyhead spojuje Irsko s Wales a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Irish Ferries se plaví 5 krát za den s dobou trvání plavby kolem 2 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Stena Line se plaví 4 krát za den, plavba trvá od 3 hodin 30 minut.

Celkově je tu 63 plaveb týden na trase z Dublinu Holyhead mezi Irsko a Wales. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Průvodce přístavem Dublin

Dublin je město v provincii Leinster na východním pobřeží Irska v ústí řeky Liffey. Historie města sahá do období Vikingů, ale Dublin začal vzkvétat až v 17. století. V současnosti město každoročně přitahuje miliony návštěvníků. Jednou z nejstarších památek v Dublinu je Dublinský hrad, který byl postaven po normanské invazi v 13. století. Mnoho turistů také navštíví nejstarší irskou univerzitu Trinity College, aby vidělo evangelium Book of Kells, což je ilustrovaný rukopis vytvořen irskými mnichy kolem roku 800 před naším letopočtem. Jednou z nejvíce fotografovaných památek v Dublinu je Ha'penny Bridge, což je starý železný most, která se klene nad řekou Liffey a spojuje severní a jižní břeh. Je považován za symbol Dublinu.

Dublin je hlavní přístav pro osobní trajekty v Irsku, které směřují do destinací ve Velké Británii a Evropě. Ročně ho využije 1,5 milionu cestujících. Přístav má tři terminály a leží u ústí řeky Liffey, méně než 3 km od centra města.


Průvodce přístavem Holyhead

Svaz Velké Británie a Irska v roce 1800 zvýšil potřebu lepších silnic na trase z Londýna do Dublinu, a Holyhead se tentokrát objevil jako hlavní přístav pro přístup k moři, a to bylo hlavně kvůli tomu, že město bylo nejbližším bodem do Irska na pobřeží Velké Británii.

Centrum města je postaven kolem kostela, a
obklopen třemi kamennými zdmi, a na čtvrté straně pevnost byla chráněna mořem. Římani také postavili maják na vrcholu hory Holyhead do prehistorického hradiště. Kmenové osídlení nachází se tu již od prehistorických dob, s kruhovými chatami a hrobkami.

V naší době přístav Holyhead je nejrušnější v plavbách mezi Británii a Irskem.