COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do El Hierro

El Hierro je nejmenší z Kanárských ostrovů, ležící jihozápadně od svých známějších sousedů. Je přezdívaný "Meridian Island" (tzv. Poludníkový ostrov) a nachází se v Atlantském oceánu u pobřeží Afriky.

Díky odlehlém umístění ostrova a břehy lemovanými skalami měl kdysi El Hierro pověst "ostrova na konci světa", dokud Kryštof Kolumbus a jeho slavná plavba z roku 1492 tuto představu nezrušila.

Plavbu trajektem na El Hierro byste si určitě neměli nechat ujít. Plavby jsou provozovány většinu dní z přístavu Los Cristianos na sousedním ostrově Tenerife do přístavu Valverde na El Hierro. Samotné Tenerife je dobře propojené se zbytkem Kanárských ostrovech a španělskou pevninou. Jsou zde i dvě letiště, takže Tenerife je výborný způsob jak se dostat na El Hierro.

Ostrov je odlehlý, co mnozí považují za jeho výhodu. Stejně jako ostatní Kanárské ostrovy, El Hierro je sopečný ostrov s hornatým terénem a obrovskými útesy, do kterých prudce naráží Atlantický oceán. Na ostrově byla zaznamenána pouze jedna vulkanická erupce, která trvala měsíc, a to v roce 1973; od té doby zde narostly borové či jehličnaté lesy, i když v jižní části ostrova je očividný důkaz o sopečné činnosti - zvláštní skalní útvary.

El Hierro opravdu nabízí svým návštěvníkům množství jedinečných krás aiz tohoto důvodu byl ostrov v roce 2000 zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO jako biosférická rezervace. To znamená, že 60% jeho území je chráněných a ostrov si tak může zachoval svou přírodní a kulturní rozmanitost.

Krystalicky čistý vody obklopující ostrov poskytují ideální podmínky pro potápění, které Vám poodhalí mimořádně bohatý mořský život. Každý rok El Hierro hostů jednu z největších evropských soutěží v podmořské fotografii, což je důkazem jaké množství krás je na ostrově.

Najdete zde velký výběr ubytování a restaurací, kde Vás domácí vřele přivítají a pohostí.

Populární provozovatelé trajektů

    • 6 plavby týdně 2 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v El Hierro