Trajekt z Los Cristianosu do Valverde

Linka Los Cristianos Valverde spojuje Tenerife s El Hierro. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Naviera Armas. Plavba probíhá 8 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Los Cristianos Valverde se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Los Cristianos - Valverde

Průměrné ceny na trase Los Cristianos Valverde

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Los Cristianos Valverde je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Los Cristianos

Španělské přístavní město Los Cristianos leží na ostrově Tenerife, který patří do skupiny Kanárských ostrovů. Centrum města se rozprostírá v okolí zálivu Los Cristianos, ale postupně se rozšiřuje více do vnitrozemí. Je zde mnoho starších budov, které jsou ještě z doby, kdy zde nebylo tolik turistů. Jejich počet začal narůstat v druhé polovině 20. století. Město má dvě pláže s černým sopečným pískem a množství barů, restaurací i klubů, což přispělo ke zvýšení návštěvnosti. Na promenádě města, mimo oblast pláží, se nachází řada obchodů, včetně módních butiků, či míst, kde se dá smlouvat o ceně.

Pokud pokračujete po promenádě směrem na západ, narazíte na resort Playa de las Americas, který je považován za hlavní "party" místo na ostrově Tenerife. Důvodem je mnoho nočních klubů a barů, ale také pestrá nabídka obchodů. Pro méně hektickou dovolenou je možnost vyjet na ostrov La Gomera, kde na turisty čeká dobrodružství v podobě prozkoumávání deštných pralesů. Plavba na ostrov La Gomera trvá asi 70 minut.

Z přístavu plují trajekty do destinací jako Valverde, San Sebastian de la Gomera, Santa Cruz de La Palma.

Průvodce přístavem Valverde

Valverde (španělský "zelené údolí") je obec na Kanárských ostrovech v provincii Santa Cruz de Tenerife. Nachází se na severovýchodním pobřeží ostrova El Hierro. Tento malý ostrov je pouze 287 km2 a jeho nejvyšší bod stanoví 1501 m. Valverde nabízí krajinu velké krásy, více než polovina je pod ochranou státu. Útesy vysoké až 1200 metrů nad mořem kontrastují s kopci v centru ostrova. Bujná vegetace je stále jedním z pokladů El Hierro. Město má hodně strmých uliček a bílé domy s velkými zahradami.