Trajekt z Fishbournu do Portsmouthu

Linka Fishbourne Portsmouth spojuje Isle of Wight s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Wightlink. Plavba probíhá 26 krát v každém den s dobou plavby přibližně 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Fishbourne Portsmouth se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Fishbourne - Portsmouth

Průměrné ceny na trase Fishbourne Portsmouth

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Fishbourne Portsmouth je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Fishbourne

Fishbourne je malá přístavní obec na ostrově Wight v jižní části Velké Británie. Leží mezi vesnicí Wootton a městem Ryde na východním břehu zátoky Wootton Creek.

Ostrov Wight, známý v době římské říše pod názvem Vectis, je největším anglickým ostrovem. Nachází se v Lamanšském průlivu. Od pobřeží Hampshire je vzdálen kolem 5 až 8 km a od pevniny je oddělen úžinou Solent. Na ostrově je několik rekreačních středisek, které byly oblíbené ještě ve viktoriánských časech.

Přístav má trajektový terminál, provozovaný společností Wightlink. Směřují odsud lodě do Portsmouthu. Cestující s motorovými vozidly musí dorazit do terminálu alespoň 30 minut před vyplutím, ale ne dříve než jednu hodinu před plavbou. Pěší cestující by měli být v terminálu nejméně 15 minut před vyplutím.

Průvodce přístavem Portsmouth

Portsmouth je hlavní britská námořní základna, která se nachází v hrabství Hampshire na břehu průlivu Solent, který odděluje Anglii od ostrova Wight. Staří Římané postavili zde pevnost, jejíž ruiny jsou stále zachovány. Portsmouth se nejvíce vyvinul pod nadvládou Tudorů, kdy byl založen lodním dok, prospívající i v naší době. Dnes Portsmouth je velké průmyslové město a přístav přijímá fregaty a trajekty, které spojují město s ostrovem Wight.
Starý Portsmouth, který se nachází kolem původního přístavu, zachovává některé z Gregoriánských a trochu Tudorovských rys. Na východě se nachází Southsea - rezidenční areál předměstí s oblázkovou pláží a spoustou penzionů.