COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Gdaňsk - Nynashamn je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Gdaňsk do Nynashamn

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Polska do Švédsko

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Gdaňsk - Nynashamn

    • 7 Sailings Weekly 18 hr
    • Get price

Trajekt z Gdaňsk do Nynashamn

Linka Gdaňsk Nynashamn spojuje Polsko s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Polferries. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 18 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Gdaňsk Nynashamn se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Gdaňsk

Gdaňsk je hlavní město Pomořanského vojvodství a zároveň hlavní námořní přístav v Polsku. Nachází se na řece Visle na břehu Baltského moře v Gdaňském zálivu. Město je také s blízkým přístavem Gdyně důležitým průmyslovým centrem. Historie Gdaňska je spjata se stavbou lodí. Gdaňsk je známý tím, že zde sídlilo hnutí Solidarita, které pod vedením Lecha Wałęsy sehrálo důležitou roli při ukončení komunismu ve střední Evropě.

Většina turistických atrakcí je umístěna v blízkosti Ulica Długa a Długi Targ, což je pěší zóna obklopena historickými budovami (zrekonstruované zejména v průběhu 17. století) a na obou koncích jsou městské brány, které byly kdysi součástí hradeb. Tato část města je někdy označována také jako "Královská cesta", protože jí při návštěvě města kdysi dávno procházel král se svým doprovodem.

Trajektovou dopravu mezi Gdaňskem a švédským městem Nynäshamn (jižně od Stockholmu) provozuje společnost Polferries, přičemž plavba trvá asi 18 hodin.


Průvodce přístavem Nynashamn

Nynashamn je švédské přístavní město, které se nachází v kraji Stockholm a které je vzdáleno asi 60 km jižně od města Stockholm, hlavního města Švédska. Na začátku 20. století se město Nynashamn proslavilo jako lázeňské místo, ačkoli většina zařízení byla uzavřena před koncem první světové války. Rozvoj města nastal s příchodem průmyslu - Telegrafverkets verkstäder (vládní továrny, telefonní společnosti) v roce 1916 a v roce 1928-29 byla společností Axel Axson Johnson & Co vybudována rafinérie.

Mezi oblíbené akce se bezpochyby řadí přístavní párty, která se zde koná každé léto, a místní řemeslné veletrhy. Když se tyto akce konají, návštěvníci často využívají parní vlak, který spojuje Nynashamn se Stockholmem. Přístav je obvykle plný nejen lodí všech velikostí, ale i návštěvníků, kteří se mísí s obyvateli města. Nynashamn je převážně moderní město s celou řadou restaurací a kaváren, kde můžete vyzkoušet některou z místních specialit.

Z přístavu plují trajekty na Gotland a do polského Gdaňska.