Trajekt z Gdyni do Karlskrony

Linka Gdyně Karlskrona spojuje Polsko s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 10 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Gdyně Karlskrona se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Gdyně - Karlskrona

Průměrné ceny na trase Gdyně Karlskrona

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Gdyně Karlskrona je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Gdyně

Gdyně je polské město nacházející se na pobřeží Baltského moře, v Pomořském vojvodství. Je to důležitý mořský přístav v Gdaňské zátoce. Město každoročně hostí řadu kulturních akcí. Filmový festival v Gdyni přitahuje do města každý rok mnoho návštěvníků. Město také hostí jeden z největších hudebních festivalů v Evropě. Open'er festival láká mnoho příznivců hip-hopu, rocku a elektronické hudby. Další důležitou letní akcí v Gdyni je Viva Beach Party, což je velká dvoudenní techno párty na veřejné pláži v Gdyni.

Z přístavu jezdí pravidelná trajektová doprava mezi Polskem a Švédskem. Vybavení pro cestující v přístavu je značně omezené, a proto je lepší, pokud si nakoupíte koupit to, co potřebujete, ve městě. Jediná trajektová linka, provozovaná společností Stena Line, se plaví z Gdyně do přístavu Karlskrona ve Švédsku. Plavba probíhá dvakrát denně a trvá 12 hodin.

Průvodce přístavem Karlskrona

Král Karl XI, jehož socha stojí na náměstí, založil město v roce 1680 k posílení kontroly nad Baltským areálem. Město leží na 33 ostrovech. Široké ulice a monumentální stavby poskytují klasickou čistotu a barokní nádheru architektury. Během vlády krále Gustava III, byly lodě postavené pod dohledem Fredrika Henrika. Karlskrona zažívá nejsilnější růst v oblasti IT ve Švédsku. Síť TelecomCity byla vyvinuta stejně jako Technický institut Blekinge, který má vysoký profil v oblasti IT a výzkumu. Zeměpisná poloha je příznivá, a několik městských průmyslových společností působí po celém světě. Švédské nejjižnější souostroví nabízí nádherné koupání a plavby. Karlskrona je plná podniků. Nicméně, opevnění zůstalo prakticky beze změn od počátku osmnáctého století.