COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Gedser - Rostock je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Dánska do Německo

Provozovatelé trajektů na trase Gedser - Rostock

    • 10 Sailings Daily 1 hour 45 min
    • Get price

Trajekt z Gedser do Rostock

Linka Gedser Rostock spojuje Dánsko s Německo. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Scandlines. Plavba probíhá 10 krát v každém den s dobou plavby přibližně 1 hodina 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Gedser Rostock se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Gedser

Gedser je městečko na jihu dánského ostrova Falster, které má kolem 760 obyvatel. Vzhledem k tomu, že přístav leží na pobřeží Baltského moře, je velmi důležitý pro ekonomický rozvoj regionu. Gedser bylo první místo vylodění německých vojsk během německé okupace Dánska v roce 1940. Několik obrněných vozidel a vojáků námořní pěchoty se skrylo na trajektu z Rostocku a jakmile loď zakotvila v přístavu, následovala ji další.

Ostrov Falster, na kterém se nachází Gedser, leží v jihovýchodní části Dánska v samosprávném kraji Guldborgsund v regionu Seeland. Na ostrově se nachází nejjižnější bod Dánska, Gedser Odde, který je v blízkosti města Gedser.

Od roku 1995 jezdí na trase Gedser - Rostock (Německo) automobilové trajekty společnosti Scandlines. Plavba trvá přibližně 1 hodinu a 45 minut.


Průvodce přístavem Rostock

Německé město Rostock představuje největší město na severu Německa ležící na řece Varnavě, které je součástí regionu Mecklenburg-Vorpommern a je vzdálené zhruba 12 km na jih od pobřeží Baltského moře. Město je známé také díky místní univerzitě, která byla postavena v roce 1419, což z ní činí nejen jednu z univerzit nejstarších v Německu, ale rovnou na celém světě. Univerzitní botanická zahrada, Botanischer Garten Universitat Rostock, je přístupná veřejnosti a je rozhodně vhodné najít si čas a navštívit toto překrásné místo. V návaznosti na námořní spojení města je Rostock také domovem každoročního festivalu Hanse Sail, kde je k vidění mnoho plachetnic a muzejních plavidel, která jsou vyvezena na moře. Festival je velmi populární a každý rok přitáhne kolem 1,5 milionu návštěvníků. Rostock také hostí pravidelný jazzový festival Ostee-Jazz (jazz Baltského moře), který se koná každý červen.

Přístav v Rostocku je nejen největší v Německu, ale stal se navíc i jedním z nejdůležitějších v rámci celé Evropy. Trajekty využívající tento přístav odjíždějí do Gedseru v Dánsku (2 hodiny), Trelleborgu ve Švédsku (5 hodin a 45 minut) a super rychlý trajekt do finského města Hank (cesta zabere 22 hodin).