Trajekt z Gedseru do Rostocku

Linka Gedser Rostock spojuje Dánsko s Německo. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Scandlines. Plavba probíhá 10 krát v každém den s dobou plavby přibližně 1 hodina 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Gedser Rostock se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Gedser - Rostock

Průměrné ceny na trase Gedser Rostock

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Gedser Rostock je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Gedser

Gedser je městečko na jihu dánského ostrova Falster, které má kolem 760 obyvatel. Vzhledem k tomu, že přístav leží na pobřeží Baltského moře, je velmi důležitý pro ekonomický rozvoj regionu. Gedser bylo první místo vylodění německých vojsk během německé okupace Dánska v roce 1940. Několik obrněných vozidel a vojáků námořní pěchoty se skrylo na trajektu z Rostocku a jakmile loď zakotvila v přístavu, následovala ji další.

Ostrov Falster, na kterém se nachází Gedser, leží v jihovýchodní části Dánska v samosprávném kraji Guldborgsund v regionu Seeland. Na ostrově se nachází nejjižnější bod Dánska, Gedser Odde, který je v blízkosti města Gedser.

Od roku 1995 jezdí na trase Gedser - Rostock (Německo) automobilové trajekty společnosti Scandlines. Plavba trvá přibližně 1 hodinu a 45 minut.

Průvodce přístavem Rostock

Německé město Rostock představuje největší město na severu Německa ležící na řece Varnavě, které je součástí regionu Mecklenburg-Vorpommern a je vzdálené zhruba 12 km na jih od pobřeží Baltského moře. Město je známé také díky místní univerzitě, která byla postavena v roce 1419, což z ní činí nejen jednu z univerzit nejstarších v Německu, ale rovnou na celém světě. Univerzitní botanická zahrada, Botanischer Garten Universitat Rostock, je přístupná veřejnosti a je rozhodně vhodné najít si čas a navštívit toto překrásné místo. V návaznosti na námořní spojení města je Rostock také domovem každoročního festivalu Hanse Sail, kde je k vidění mnoho plachetnic a muzejních plavidel, která jsou vyvezena na moře. Festival je velmi populární a každý rok přitáhne kolem 1,5 milionu návštěvníků. Rostock také hostí pravidelný jazzový festival Ostee-Jazz (jazz Baltského moře), který se koná každý červen.

Přístav v Rostocku je nejen největší v Německu, ale stal se navíc i jedním z nejdůležitějších v rámci celé Evropy. Trajekty využívající tento přístav odjíždějí do Gedseru v Dánsku (2 hodiny), Trelleborgu ve Švédsku (5 hodin a 45 minut) a super rychlý trajekt do finského města Hank (cesta zabere 22 hodin).