Trajekt z Helsinki do Mariehamnu

Trajektová trasa Helsinki Mariehamn spojuje Finsko s Alandy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Tallink Silja se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 11 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Viking Line se plaví 6 krát za týden, plavba trvá od 11 hod 10 min.

Celkově je tu 13 plaveb týden na trase z Helsinki Mariehamn mezi Finsko a Alandy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Helsinki - Mariehamn

Průměrné ceny na trase Helsinki Mariehamn

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Helsinki Mariehamn je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Helsinki

Helsinky, hlavní město Finska, se nachází v regionu Uusimaa na jihu země, na pobřeží Finského zálivu. Město leží asi 80 km severně od Tallinnu v Estonsku, 400 km severně od Stockholmu ve Švédsku a 300 km západně od Petrohradu v Rusku. Město je hlavním politickým, finančním, obchodním a kulturním centrem Finska. Zároveň je považováno za jedno z nejdůležitějších měst v severní Evropě.

Mezi oblíbené turistické atrakce patří ve městě největší helsinské Národní muzeum. Je zde velká sbírka historických artefaktů, které se datují od období pravěku až po současnost. Muzeum je umístěno do středověkého hradu, o který turisté rovněž projevují značný zájem. Městské muzeum (The Helsinki City Museum), Národní galerie (Finnish National Gallery) či Muzeum designu (Design Museum) jsou další tři zajímavosti, které stojí za návštěvu.

Přístav v Helsinkách je největší ve Finsku a druhý největší v severských zemích. Skládá se ze tří částí a 6 terminálů pro pasažéry. Trajekty se plaví do Stockholmu ve Švédsku, Travemünde v Německu a Tallinu v Estonsku.

Průvodce přístavem Mariehamn

Mladé město Mariehamn bylo založeno v roce 1861, kdy Finsko a Alandské ostrovy byly součástí mocného ruského impéria. Manželka ruského cara Alexandra II. Maria dala městu jeho jméno, které znamená "přístav Marie".
Mariehamn vyrostl kolem zemědělské vesnice Evernes, která se nachází na poloostrově. Přístav, postavený v chráněných zátokách, byl velmi důležitým. Ulice v Mariehamn jsou široké a rovné. Zde je kabinet ministrů a Parlament Alandu - Lagting.
Mariehamn je veselé staré město s dvěma velkými přístavy a spoustou hotelů a restaurací, většina z nich se nachází v docházkové vzdálenosti. Východní přístav je jeden z největších přístavů pro jachty ve Skandinávii, tady také stojí holandský parník Jan Nieveen, rekonstruovaný jako restaurace.