Trajekt z Helsinki do Tallinnu

Trasa trajektu z Helsinki Tallinn spojuje Fínsko s Estonsko i nyní je provozovaná 3 lodními společnostmi. Tallink Silja provozuje své plavby až 6 krát den, Viking Line 3 krát den & Trajekt společnosti Eckerö Line je k dispozici 3 krát den.

Celkově jsou tady v nabídce 12 plavby den na trase z Helsinki Tallinn mezi Fínsko a Estonsko, s 3 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Provozovatelé trajektů na trase Helsinki - Tallinn

 • Tallink Silja
  • 6 plaveb denně 2 hod
  • Zjistit cenu
 • Viking Line
  • 3 plavby denně 2 hod 15 min
  • Zjistit cenu
 • Eckerö Line
  • 3 plavby denně 2 hod 10 min
  • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Helsinki Tallinn

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Helsinki Tallinn je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Helsinki

Helsinky, také "Stadi" na místním slangu, jsou hlavním městem Finska. Město se nachází v jižní části Finska, na břehu Finského zálivu.

Město bylo založeno v roce 1550, jako rival hanzovního města Tallinn, králem Švédska Gustavem I. Helsinky bojovali o přežití ve svých raných letech. Osada trpěla chudobou, válkou a nemocí. Po dlouhou dobu, město zůstalo menším pobřežním městem, a bylo ve stínu prosperujících obchodních center v regionu Baltského moře. Ačkoli většina z první poloviny 20. století byla velmi krutým obdobím pro Helsinky, město i nadále pokračovalo stabilně růst. Během moderní poválečné urbanizace 1970, k niž došlo relativně pozdě v evropském kontextu, populace metropolitní oblasti ztrojnásobila, což udělalo Helsinky jedním z nejrychleji rostoucích měst v Evropské unii v 1990.

Průvodce přístavem Tallinn

Tallinn je hlavní město a hlavní přístav Estonska. Nachází se na severním pobřeží Estonska v Baltském moři. Město vzniklo díky tisíciletí vnějšího vlivu. Jeho název pochází od slov "taani Linn" ("dánský hrad"), a je připomínkou toho, že město bylo založeno Dany na počátku 13. století, a od té doby politická kontrola byla téměř vždy v rukou cizinců - Němců, Švédů a Rusů. Německý vliv na město bez pochybu byl nejdelším, Tallinn byl jedním z předních měst Hanzy - Sdružení měst Baltského obchodování pod vládou Němců. Po staletí byl Tallinn známý pod svým německým názvem Reval. I když Estonskem vládli Švédsko a Rusko, společenský život města byl vždy pod kontrolou německé šlechty a jeho obchod byl provozován německými kupci.