Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2676 tras a 569 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Estonsko

Estonsko je severoevropská země nacházející se v oblasti Baltského moře. Estonština, která je velmi podobná finštině, je zde dominantním jazykem. K největším městům v zemi patří Tallinn, Tartu či Narva.

Co dělat v Estonsku?

Možná ne největší, zato půvabná jsou města Viljandi či Kuressaare, které vzniklo v podhradí biskupského hradu, jehož historie sahá až do 13. století.

Hlavní město Tallinn si získá pozornost návštěvníků hned na první pohled, a to díky zajímavé architektuře či mrakodrapům, mezi nimiž stojí poměrně nezvykle historické památky. Centrum města je potom celé starobylé, bylo navíc zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí i gotický kostel sv. Mikuláše nebo čtvrť Kadriorg, v níž objevíte nejeden barokní palác.

Vydáte-li se směrem na východ od hlavního města, dostanete se do Národního parku Lahemaa, kam lidé míří primárně kvůli bludným kamenům, které jsou podél pobřeží Baltského moře. Z přírodních památek stojí za vidění navíc ostrov Saaremaa se svými krátery Kaali, za jejichž vznikem stojí dopad meteoritů.

Jak se nejlépe dostat do Estonska?

Hlavními estonskými přístavy jsou Tallinn a Paldiski s plavbami z Finska, Švédska, Ruska a Alandských ostrovů.

Nejkratší a nejoblíbenější plavba je ta z finských Helsinek do Tallinnu. Vyplouvá se více než desetkrát denně, a to s různými společnostmi, přičemž plavba zabere jen dvě hodiny. Estonské hlavní město je navíc dostupné ze Stockholmu, Petrohradu a Mariehamnu (Alandy). Trajekty společnosti DFDS Seaways směřují i ze švédského přístavu Kapellskär do estonského města Paldiski.

Další možností je cestovat do sousedního Lotyšska nebo Litvy a odtud se pak plavit do Estonska.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Estonska?

Vzhledem k mírnému podnebí a teplotám pohybujícím se v průměru kolem 22°C v létě a -7°C v zimě se jedná o oblíbenou dovolenkovou destinaci. Nejnavštěvovanější je tato země v červenci, kdy se teploty šplhají k 30°C.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Eckerö Line
  • Zjistit cenu
 • Tallink Silja
  • Zjistit cenu
 • Viking Line
  • Zjistit cenu
 • DFDS Seaways
  • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Estonsko