Trajekt z Janova do Bastie

Linka Janov Bastia spojuje Itálie s Korzika. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Moby Lines. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 6 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Janov Bastia se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Janova do Bastie

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie do Korzika

Provozovatelé trajektů na trase Janov - Bastia

  • Moby Lines
    • 14 plaveb týdně 6 hod 15 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Janov Bastia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Janov Bastia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Janov

Janov je přístavní město v Itálii, které leží na pobřeží Středozemního moře. Je to hlavní město regionu Ligurie. Stará část města má dlouhou a bohatou historii v umění, hudbě, architektuře a gastronomii a od roku 2006 je na seznamu světového dědictví UNESCO. Navíc, v roce 2004 bylo město prohlášeno za Evropské hlavní město kultury. Je také rodištěm Kryštofa Kolumba a Niccola Paganiniho.

Historické centrum Janova je bludištěm náměstí a typických úzkých a tmavých uliček, tzv. carrugi. Ve městě je cítit vliv středověku, stejně jako 16. století a období baroka (náměstí San Matteo či síť paláců na Via Garibaldi). Návštěvníci si mohou prohlédnout pozůstatky zdí z 17. století v blízkosti katedrály svatého Lorenza, která je nejnavštěvovanějším bohoslužebným místem v Janově.

Janov je největší obchodní a průmyslový přístav v Itálii a jeden z nejrušnějších evropských přístavů ve Středozemním moři. Přístavní terminál se nachází v Calata Chiappella mezi Ponte Assereto a Ponte Colombo, má mnoho pater, ale je přístupný i pro cestující na invalidním vozíku. Návštěvníci najdou na nejvyšším patře terminálu čekárny a nákupní centrum. Trajekty z přístavu směřují na Sardinii, Sicílii, Korsiku, do Španělska, Tuniska a Maroka.

Průvodce přístavem Bastia

Bastia je magistrát a město v severní Korsice (Francie), který je také prefekturou Haute-Corse. Bastia je hlavní přístav ostrova a hlavní obchodní město.
Historie města sahá až do římské říše, s vytvořením komuny Bigulya na jihu Bastie a začala vzkvétat se zahájením vývozu vína. Navzdory skutečnosti, že v roce 1811 Napoleon jmenoval hlavním městem ostrova Ajaccio a tím začal soupeření mezi dvěma městy, které pokračuje až do teď, Bastia brzy vytvořila silnou obchodní pozici v kontinentální Francii.
Moderní přístav, vytvořený v roce 1862 zvládá narůstající provoz s Francií a Itálií, a stal základem místní ekonomiky, a to především díky vývozu zemědělských produktů.