COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Korsika

Korsika je francouzský ostrov ve Středozemním moři, který je známý svým krásným pobřežím s více než dvě stě plážemi.

Co dělat na ostrově Korsika?

Kromě hlavního města ostrova, kterým je Ajaccio, patří k nejnavštěvovanějším Bastia, Corte, Calvi nebo také přístavní město Porto Vecchio, v jehož okolí se nachází jedny z nejkrásnějších pláží na světě - patří k nim například Palombaggia, Santa Giulia.

Pláže obecně představují největší lákadlo tohoto ostrova - kromě opalování si zde můžete vychutnat i aktivity jako například potápění, šnorchlování či některý z adrenalinových vodních sportů. Pokud hledáte romantiku, vhodná pro vás bude kamenitá pláž v Portu, kterou ze tří stran obklopují hory. Písečné pláže najdete jak černé, tak i bílé barvy, přičemž právě ty světlé jsou spíše na jihu ostrova. Nedaleko letoviska Bonifacio se nachází jedna velmi krásná - Rondinara.

Co se přírodních úkazů týká, za zmínku stojí například skalní útvar Calanques de Piana, který leží nad zálivem Porto a který byl připsán na seznam světového dědictví UNESCO. Vystoupat můžete mj. i na nejvyšší horu ostrova, kterou je Monte Cinto, nebo máte možnost prozkoumat soustavu mnoha jezírek a kaskád - Polischellu.

Jak se nejlépe dostat na ostrov Korsika?

Na Korsiku se snadno dostanete z Francie, konkrétně z přístavů Toulon, Nice a Marseille. To stejné platí pro italské přístavy Savona, Janov, Livorno či Piombino. Vzhledem k tomu, že je tento ostrov oblíbený mezi turisty, plavby probíhají celoročně s tím, že jejich počet narůstá s blížícím se obdobím prázdnin. K dispozici je navíc i krátká plavba ze Sardinie směřující na jih Korsiky.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na ostrov Korsika?

Na Korsice se v průměru setkáte s teplotami pohybujícími se kolem 20°C, v létě potom kolem 26°C. Ostrov je nejvyhledávanější v letních měsících, kdy teploty vzduchu přesahují 27°C. Podzim bývá často deštivý a v zimě se setkáte se sněhem, kterého zde najdete nejvíce v únoru.

Populární provozovatelé trajektů

  • 12 plavby denně 6 hod 30 min
  • Zjistit cenu
  • 6 plavby denně 6 hod
  • Zjistit cenu
  • 3 plavby denně 1 hodina
  • Zjistit cenu
  • 2 plavby denně 11 hod 37 min
  • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Korsika