COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Korsika

Korsika je francouzský ostrov ve Středozemním moři, který je známý svým krásným pobřežím s více než dvě stě plážemi.

Co dělat na ostrově Korsika?

Kromě hlavního města ostrova, kterým je Ajaccio, patří k nejnavštěvovanějším Bastia, Corte, Calvi nebo také přístavní město Porto Vecchio, v jehož okolí se nachází jedny z nejkrásnějších pláží na světě - patří k nim například Palombaggia, Santa Giulia.

Pláže obecně představují největší lákadlo tohoto ostrova - kromě opalování si zde můžete vychutnat i aktivity jako například potápění, šnorchlování či některý z adrenalinových vodních sportů. Pokud hledáte romantiku, vhodná pro vás bude kamenitá pláž v Portu, kterou ze tří stran obklopují hory. Písečné pláže najdete jak černé, tak i bílé barvy, přičemž právě ty světlé jsou spíše na jihu ostrova. Nedaleko letoviska Bonifacio se nachází jedna velmi krásná - Rondinara.

Co se přírodních úkazů týká, za zmínku stojí například skalní útvar Calanques de Piana, který leží nad zálivem Porto a který byl připsán na seznam světového dědictví UNESCO. Vystoupat můžete mj. i na nejvyšší horu ostrova, kterou je Monte Cinto, nebo máte možnost prozkoumat soustavu mnoha jezírek a kaskád - Polischellu.

Jak se nejlépe dostat na ostrov Korsika?

Na Korsiku se snadno dostanete z Francie, konkrétně z přístavů Toulon, Nice a Marseille. To stejné platí pro italské přístavy Savona, Janov, Livorno či Piombino. Vzhledem k tomu, že je tento ostrov oblíbený mezi turisty, plavby probíhají celoročně s tím, že jejich počet narůstá s blížícím se obdobím prázdnin. K dispozici je navíc i krátká plavba ze Sardinie směřující na jih Korsiky.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na ostrov Korsika?

Na Korsice se v průměru setkáte s teplotami pohybujícími se kolem 20°C, v létě potom kolem 26°C. Ostrov je nejvyhledávanější v letních měsících, kdy teploty vzduchu přesahují 27°C. Podzim bývá často deštivý a v zimě se setkáte se sněhem, kterého zde najdete nejvíce v únoru.

Populární provozovatelé trajektů

  • 6 plavby týdně 10 hod
  • Zjistit cenu
  • 4 plavby denně 50 min
  • Zjistit cenu
  • 3 plavby denně 1 hodina
  • Zjistit cenu
  • 2 plavby týdně 1 hodina 30 min
  • Zjistit cenu

Zákaznické hodnocení Korsika

 • "Elba tur"

  En god oplevelse, meget imponeret. Vi ankom med kun få minutter til overs, men fik en fremragende service fra alle ansatte.

  Číst více Číst méně

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Korsika