Trajekt z Lerwicku do Aberdeenu

Linka Lerwick Aberdeen spojuje Shetlandy s Skotsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Northlink Ferries. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 12 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Lerwick Aberdeen se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Lerwick - Aberdeen

Průměrné ceny na trase Lerwick Aberdeen

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Lerwick Aberdeen je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Lerwick

Lerwick je hlavní město Shetlandských ostrovů. Město, které leží na východním pobřeží Shetlandských ostrovů, je vzdáleno přibližně 160 km od severovýchodního pobřeží Skotska, 340 km severně od Aberdeenu a 370 km západně od Bergenu v Norsku. Ve městě je množství atrakcí, které by se spíše daly očekávat od mnohem větších měst na britské pevnině. Najdete zde mnoho rekreačních a zábavních zařízení, stejně jako široký výběr restaurací, barů a nočních klubů. Život města je soustředěn kolem jeho rušného přístavu, zatímco bývalé doky Hay Dock byly kdysi centrem pro rybolov a stavbu lodí a nyní zde sídlí nádherné Shetlandské muzeum a archiv.

Přístav, který leží na křižovatce Severního moře a severovýchodního Atlantiku, je nejsevernějším přístavem ve Velké Británii. Má novou přístupovou cestu, která byla vybudována, aby usnadnila nalodění na trajekty, které jsou otevřené z obou stran. Kotví zde lodě plující mezi Lerwickem a Aberdeenem, které pravidelně zastavují v Kirkwallu na Orknejských ostrovech.

Průvodce přístavem Aberdeen

Třetí největší město ve Skotsku, Aberdeen, běžně známé jako "granitové" město, se nachází 190 km severovýchodně od Edinburghu, mezi ústí řek Dee a Don.

Aberdeen je rozdělen do pěti hlavních oblastí. Centrum města s luxusním College Marischal, galerie výtvarného umění, a domy 19. století, zachovány jako muzea. Union Street leží na západě a přechází relativně internacionalistický West End, kde probíhá většina z nočního života ve městě. Přístav na jihu města se stále používá pro herní konzole a ropný průmysl, zatímco v severní části města je staré město (Starý Aberdeen), King's College a Katedrála sv. Machara. Dlouhá písečná pláž se nachází na východním okraji Aberdeen.