Trajekt z Levanzo do Trapani

Linka Levanzo Trapani spojuje Egadské ostrovy s Sicílie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Liberty Lines Fast Ferries. Plavba probíhá 14 krát v každém den s dobou plavby přibližně 25 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Levanzo Trapani se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Levanzo - Trapani

Průměrné ceny na trase Levanzo Trapani

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Levanzo Trapani je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Levanzo

Malý italský ostrov Levanzo patří do skupiny Egadských ostrovů ve Středozemním moři, západně od Sicílie. Ze tří ostrovů, které tvoří Egadské ostrovy je Levanzo ten nejmenší (a Favigana ten největší ostrov), o rozloze necelých 6 km čtverečních. Má přibližně 450 obyvatel, přičemž mnozí žijí v okolí přístavu. Přístav je obklopený světlými čtvercovými budovami. Ostrov nemá silniční síť, pouze několik polních cest, které mohou využít pouze čtyřkolové auta a osli. Hlavní (a asi i jediná) památka na ostrově je Grotto del Genovese - jeskyně s prehistorickým uměním. Na ostrově se dá odpočívat, koupat či opalovat, a samozřejmě plnými doušky si vychutnávat atmosféru ostrova.

Ostrov je vzdálen od Trapani jen asi dvacet minut plavby křídlovým trajektem. Denně z ostrova jezdí několik křídlových a pomalejších trajektových linek do Trapani a na ostrov Favignana.

Průvodce přístavem Trapani

Trapani je město na západním pobřeží Sicílie v Itálii, hlavní město stejnojmenné provincie.
Starověký název Trapani byl Drepanon nebo Drepano (řecké slovo pro "srp"), z důvodu tvaru jeho přístavu, který je ohnutý do Středozemního moře. Město bylo postaveno pro obsluhování nedalekého přístavního města Erice. Starověké legendy vyprávějí o mýtických počátků města. Podle jednoho z nich, Trapani vynořil ze srpu v ruce Demetery, bohyně štěstí, když hledala svou dceru Persephone, unesenou Hadesem.