Trajekt z Liepaje do Travemunde

Linka Liepaja Travemunde spojuje Lotyšsko s Německo. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 5 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 26 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Liepaja Travemunde se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Liepaja - Travemunde

Průměrné ceny na trase Liepaja Travemunde

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Liepaja Travemunde je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Liepaja

Liepaja je město na západě Lotyšska, na pobřeží Baltského moře. Místo ho označují jako "město, kde se rodí vítr", protože je zde téměř vždy větrno. Město se nachází asi 10 km od Rigy, 110 km od města Klaipeda, 115 km od Ventspils a 100 km od Saldus. Liepaja má dlouhou tradici v kulturních, uměleckých a sportovních akcích a přes léto je tu spousta festivalů. Léto obvykle začíná plážovou párty "Summer Sound" a sportovní událost "Rally Kurzeme", které navštíví tisíce lidí. Ani přes zimu se tu nebudete nudit. Město hostí mnoho výstav, koncertů a dalších tvůrčích činností. Chloubou města jsou mezinárodně známé divadlo a symfonický orchestr.

Z přístavu se plaví trajekty do Travemünde.

Průvodce přístavem Travemunde

Travemünde je okres města Lübeck, nachází se na ústí řeky Trave v zátoce Lübeck. Travemünde vzniklo z pevnosti, která se nachází zde od 12. století, postavenou Jindřichem Levem, vévodou Saska, pro ochranu ústí Trave. On se stal městem v roce 1317 a v roce 1329 se stal majetkem svobodného města Lübeck, kterého od té doby vlastnil. Jeho zdi-opevnění byly zbořeny v roce 1807. Travemünde je také areál (od roku 1802) a největší německý přístav v Baltském moři s destinací ve Švédsku, Finsku a dalších pobaltských zemích.
Každý rok asi 1 milion cestujících projde trajektovým terminálem Travemünde, kteří směřují na výlet na pobřeží Baltského moře. Terminál je také kontaktním místem pro řadu luxusních výletních lodí z celého světa.