COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Liepaja - Travemunde je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Lotyšska do Německo

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Liepaja - Travemunde

    • 6 Sailings Weekly 22 hr
    • Get price

Trajekt z Liepaja do Travemunde

Linka Liepaja Travemunde spojuje Lotyšsko s Německo. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 6 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 22 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Liepaja Travemunde se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Liepaja

Liepaja je město na západě Lotyšska, na pobřeží Baltského moře. Místo ho označují jako "město, kde se rodí vítr", protože je zde téměř vždy větrno. Město se nachází asi 10 km od Rigy, 110 km od města Klaipeda, 115 km od Ventspils a 100 km od Saldus. Liepaja má dlouhou tradici v kulturních, uměleckých a sportovních akcích a přes léto je tu spousta festivalů. Léto obvykle začíná plážovou párty "Summer Sound" a sportovní událost "Rally Kurzeme", které navštíví tisíce lidí. Ani přes zimu se tu nebudete nudit. Město hostí mnoho výstav, koncertů a dalších tvůrčích činností. Chloubou města jsou mezinárodně známé divadlo a symfonický orchestr.

Z přístavu se plaví trajekty do Travemünde.


Průvodce přístavem Travemunde

Travemünde je okres města Lübeck, nachází se na ústí řeky Trave v zátoce Lübeck. Travemünde vzniklo z pevnosti, která se nachází zde od 12. století, postavenou Jindřichem Levem, vévodou Saska, pro ochranu ústí Trave. On se stal městem v roce 1317 a v roce 1329 se stal majetkem svobodného města Lübeck, kterého od té doby vlastnil. Jeho zdi-opevnění byly zbořeny v roce 1807. Travemünde je také areál (od roku 1802) a největší německý přístav v Baltském moři s destinací ve Švédsku, Finsku a dalších pobaltských zemích.
Každý rok asi 1 milion cestujících projde trajektovým terminálem Travemünde, kteří směřují na výlet na pobřeží Baltského moře. Terminál je také kontaktním místem pro řadu luxusních výletních lodí z celého světa.