Trajekt z Livorna do Golfo Aranci

Linka Livorno Golfo Aranci spojuje Itálie s Sardinie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Corsica Sardinia Ferries. Plavba probíhá 15 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 6 hodin 25 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Livorno Golfo Aranci se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Livorna do Golfo Aranci

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie na Sardinii

Provozovatelé trajektů na trase Livorno - Golfo Aranci

  • Corsica Sardinia Ferries
    • 15 plaveb týdně 6 hod 25 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Livorno Golfo Aranci

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Livorno Golfo Aranci je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Livorno

Italské přístavní město Livorno leží na západním pobřeží Toskánska v Ligurském moři. V jedné z jeho částí, která se nazývá New Venice, je zachována ještě původní architektura. Návštěvníci zde mohou vidět staré mosty, úzké uličky, šlechtické domy a kanalizační síť, která byla využívána na propojení přístavu a městských skladů. Najdete zde množství neoklasických budov, muzeí, veřejných parků a kulturních institucí. Za návštěvu určitě stojí muzeum Museo Mascagnano, kde jsou pamětní předměty, dokumenty a opery slavného skladatele a dirigenta Pietra Mascagniho, který žil v Livornu. Některé z jeho oper je možné slyšet během lyrické hudební sezóny.

Livorno je třetí největší přístav na západním pobřeží Itálie a je zde k dispozici mnoho služeb a zařízení. V přístavu najdete bezbariérové ​​rampy, toalety i sprchy pro cestující. K dispozici jsou také bary, restaurace, konferenční centrum, banky a informace pro cestující. Z přístavu jezdí trajektové linky do přístavů Bastia, Olbia, Golfo Aranci, Cagliari a do Tuniska.

Průvodce přístavem Golfo Aranci

Golfo Aranci se nachází 18 km severovýchodně od města Olbia.
Nachází se mezi vlakovým nádraží a přístavem s plavbami do Civitavecchia.
Díky přístavu Golfo Aranci zaujímá důležité místo ve středu Sardinie jako oblíbená destinace pro turisty. V minulosti bylo město ovládáno Aragonese, a stalo důležitým obchodním přístavem od časných 1900 let. Dnes Golfo Aranci s mnoha plážemi ukázalo se jako oblíbené přímořské letovisko.
Golfo di Marinella je velmi oblíbené u turistů kvůli svému výjimečnému přírodnímu prostředí, bílým plážím a nádherným skalnatým mysům. Nádherná malá zátoka obklopená půvabnými vrcholky Monte Kanareddu a Monte Mayor pokrytá bujnou středomořskou vegetací a lemována četnými žulovými skalami, které byly vytvořené vodními proudy.