Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2825 tras a 668 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Sardinie

Sardinie je druhý největší ostrov ve Středozemním moři, který leží přibližně 120 mil západně od pevniny Itálie.

Co dělat na Sardinii?

Sardinie se může pochlubit téměř 2000 km dlouhým nádherným pobřežím, vlastním jazykem a různými prvky antické architektury. Je jednou z nejzajímavějších a nejmalebnějších prázdninových destinací, a to nejen díky úžasným plážím (například Costa Smeralda na severu ostrova) a skvělým podmínkám pro surfování.

Na Sardinii je hned několik endemitů jako albínský osel, sardinská divoká kočka, sardinský jelen či ovce Sarda.

Il Castello v Cagliari patří k jednomu z nejznámějších míst na ostrově. Jedná se o impozantní citadelu na vrcholu hory, která má obrovské zdi a věže a která byla postavena v 13. století.

Najděte si čas i na prohlídku některého z fascinujících 7000 míst z doby bronzové známé jako "Nuraghe". Nejnavštěvovanějším je Nuraghe Su Nuraxi v Barumini. Najdete zde věž z roku 1500 před n.l., která byla připsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Jak se nejlépe dostat na Sardinii?

Sardinie je propojena s pevninskou Evropou a okolními středomořskými ostrovy trajektovou přepravou. Terminály jsou v přístavech Cagliari, Olbia, Arbatax, Golfo Aranci, Santa Teresa Gallura a Porto Torres.

Z italské pevniny sem směřují trajekty z přístavů Janov, Livorno, Piombino, Civitechhia a Neapol. Stejně se sem můžete dostat trajektem z Barcelony ve východním Španělsku, a to téměř každý den, popřípadě také z Nice a Toulonu v jižní Francii.

Pokud cestujete z Korsiky, trajekty směřují z přístavů Bonifacio a Porto Vecchio na jihu. Na Sicílii se ovšem dostanete i z Palerma.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Sardinii?

Hlavní turistická sezóna je od července do srpna, kdy se teploty pohybují kolem 37°C. Ostrov je však krásný i před prázdninovým obdobím, konkrétně od dubna do června, neboť vše kvete a celý ostrov vypadá úplně jinak.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Grimaldi Lines
  • Zjistit cenu
 • Moby Lines
  • Zjistit cenu
 • Corsica Ferries
  • Zjistit cenu
 • Tirrenia
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Sardinie