Trajekt z Milazzo do Stromboli

Linka Milazzo Stromboli spojuje Sicílie s Liparské ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Liberty Lines Fast Ferries. Plavba probíhá 35 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 10 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Milazzo Stromboli se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Milazzo - Stromboli

Průměrné ceny na trase Milazzo Stromboli

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Milazzo Stromboli je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Stromboli

Stromboli je malý ostrov u severního pobřeží Sicílie, který je jedním ze třech aktivních sopek v Itálii. Patří do skupiny Liparských ostrovů.
Jeho název je zkreslení starořeckého slova Strongulē, který byl jemu přidán kvůli jeho kulatému tvaru. Sopka vybuchla již mnohokrát a je stále aktivní, mírné erupce lze často vidět z různých míst na ostrově a okolního moře, což vedlo k přezdívce ostrova "Maják Středomoří".
Ostrov má dvě vesnice, Stromboli a Dzhinostra, která je mnohem menší a je bývalou rybářskou vesnicí, která je jen zřídka navštěvována turisty. Stále není možné dostat se pěšky z jedné vesnice do druhé, jediný způsob cestování mezi nimi jsou lodí.