Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3305 tras a 674 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Liparské ostrovy

Liparské ostrovy leží mezi italskou pevninou a ostrovem Sicílie - takže je jasné, že existuje rozsáhlá trajektová síť, která umožňuje turistům navštívit z těchto dvou lokalit množství ostrovů.

Neapol, který leží na jihu Itálie, je hlavní přístav pro trajekty směřující na ostrovy, zatímco Milazzo a Palermo jsou hlavní přístavy pro plavby ze Sicílie.

Lipari je největší a nejrušnější ostrov Liparského regionu a díky jeho zajímavé historii zde mohou návštěvníci obdivovat množství skvostných architektonických děl. Chcete-li získat co nejlepší perspektivu ostrova, je důležité, abyste si prohlédli scenérii z velké výšky. Sopečný původ ostrova Lipari znamená, že zde je množství míst s vynikajícím výhledem - Mount Saint Angelo patří mezi ty nejlepší. Pro místní obyvatele i turisty jsou velkou událostí slavnosti svatého Bartoloměje, které mají čestné místo v kulturním kalendáři v průběhu měsíce srpna.

Jak již jeho název napovídá, Vulcano je ostrov, který dává návštěvníkům možnost vjet přímo do sopečných kráterů, která jsou zde ve velkém množství. Samotný ostrov má relativně malou populaci, která se výhradně spoléhá na cestovní ruch, takže návštěvníci ostrova mají vždy záruku vřelého přivítání. Obyvatelé ostrova vlastní množství různých restaurací nabízející pochoutky místní kuchyně, které proslavily Liparské ostrovy po celém světě. Můžete si zde vychutnat čerstvé rybí pokrmy a všechno zapít sklenkou nebo dvěma vína Malvasia delle Lipari.

Pokud cestujete na některý z Liparských ostrovů autem, tak je vhodné si předem zjistit informace o typech vozidla, které jsou povoleny na jednotlivých ostrovech. Setkáte se zde totiž s mnoha omezeními, které mají ochránit klidný a nenarušený charakter ostrovů. Je zde však k dispozici několik možností k pronajmutí kol a koloběžek.

Dostat se na ostrovy je pouze částí zábavy a díky využití trajektového spojení na přezkoumání oblasti budete mít možnost zjistit, že Liparské ostrovy nabízejí turistické zážitky, které nelze najít nikde jinde.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Liberty Lines Fast Ferries
  • Zjistit cenu
 • SNAV
  • Zjistit cenu
 • Siremar
  • Zjistit cenu
 • Alilauro
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Liparské ostrovy