COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do ostrov Ustica

Malý ostrov Ustica je vrchol starodávné sopky v Tyrhénském moři, která se nachází 52 km severně od Palerma.

Ostrov je místními nazýván "Černá perla" a jeho kopcovitý terén se skládá hlavně z černých skalních útvarů a zvláštních kaktusů.

Ustica je také proslulá tím, že zde sídlilo vězení, a to až do roku 1950. Mussolini sem posílal svých politických oponentů během jeho pravidla. Najdete zde i fascinující muzeum dokumentující vše o věznici, které určitě stojí za návštěvu.

Ustica se může pochlubit vynikajícími možnostmi na dlouhé procházky, přičemž zde je i chodník, který Vás dostane až přímo k pevnosti na ostrově. Pevnost byla postaven králi ve staré římské éry. Tato historická památka má 157 metrů a nabízí fantastický výhled na ostrov.

Pobřeží samo o sobě nabízí celou řadu velkolepých jeskyní a jako mořská rezervace i dokonale čistou vodu. Někteří návštěvníci sem přicházejí hlavně pro vynikající možnosti pro potápění, přičemž moře je plné vraků, artefaktů z římské doby a rozmanitého mořského života.

Pokud si chcete dopřát relaxační večer po dlouhém dni turistiky, tak hlavní město poskytuje ideální prostředí. Velké, malebné náměstí se může pochlubit půvabnými restauracemi a bary s výhledem na moře. Je zde i množství malých obchodů s potravinami, které prodávají vše, co potřebujete pro perfektní piknik na pláži.

Z ostrova směřuje trajekt na Trapani na Sicílii a k ​​dispozici je také delší přejezd z přístavu Napoli na západním pobřeží Itálie. Obě trasy jsou provozovány společností Ustica Lines, která poskytuje jednu plavbu týdně.

Populární provozovatelé trajektů

    • 6 plavby denně 1 hodina 30 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v ostrov Ustica