COVID-19 Update Due to exceptional demand relating to Covid-19, and to ensure we help those customers that are sailing in the next 72 hours, we will be closing our customer service phone lines and handling all queries electronically. For any customer service enquiry please use our online contact form. Please note, we will deal with all enquiries based on sailing date priority so bear with us if your sailing is further in the future. We appreciate your understanding and support during these exceptional circumstances.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do ostrov Ustica

Malý ostrov Ustica je vrchol starodávné sopky v Tyrhénském moři, která se nachází 52 km severně od Palerma.

Ostrov je místními nazýván "Černá perla" a jeho kopcovitý terén se skládá hlavně z černých skalních útvarů a zvláštních kaktusů.

Ustica je také proslulá tím, že zde sídlilo vězení, a to až do roku 1950. Mussolini sem posílal svých politických oponentů během jeho pravidla. Najdete zde i fascinující muzeum dokumentující vše o věznici, které určitě stojí za návštěvu.

Ustica se může pochlubit vynikajícími možnostmi na dlouhé procházky, přičemž zde je i chodník, který Vás dostane až přímo k pevnosti na ostrově. Pevnost byla postaven králi ve staré římské éry. Tato historická památka má 157 metrů a nabízí fantastický výhled na ostrov.

Pobřeží samo o sobě nabízí celou řadu velkolepých jeskyní a jako mořská rezervace i dokonale čistou vodu. Někteří návštěvníci sem přicházejí hlavně pro vynikající možnosti pro potápění, přičemž moře je plné vraků, artefaktů z římské doby a rozmanitého mořského života.

Pokud si chcete dopřát relaxační večer po dlouhém dni turistiky, tak hlavní město poskytuje ideální prostředí. Velké, malebné náměstí se může pochlubit půvabnými restauracemi a bary s výhledem na moře. Je zde i množství malých obchodů s potravinami, které prodávají vše, co potřebujete pro perfektní piknik na pláži.

Z ostrova směřuje trajekt na Trapani na Sicílii a k ​​dispozici je také delší přejezd z přístavu Napoli na západním pobřeží Itálie. Obě trasy jsou provozovány společností Ustica Lines, která poskytuje jednu plavbu týdně.

Populární provozovatelé trajektů

    • 6 plavby týdně 1 hodina 30 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v ostrov Ustica