Trajekt z Palmy do Valencia

Trajektová trasa Palma Valencia spojuje Mallorca s Španělsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Balearia se plaví 13 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Trasmediterranea se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 8 hod.

Celkově je tu 20 plaveb týden na trase z Palma Valencia mezi Mallorca a Španělsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Palmy do Valencia

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Mallorcy do Španělska

Provozovatelé trajektů na trase Palma - Valencia

  • Balearia
    • 13 plaveb týdně 7 hod 30 min
    • Zjistit cenu
  • Trasmediterranea
    • 7 plaveb týdně 8 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Palma Valencia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Palma Valencia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Palma

Palma de Mallorca je hlavní město a přístav na ostrově Mallorca a hlavní město autonomní oblasti Baleárských ostrovů ve Španělsku. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v zálivu Palma.
V roce 1983 Palma se stala hlavním městem jedné z nově vytvořených autonomních oblastí Španělska, Baleárských ostrovů, a od té doby se vyvinula do kosmopolitního města a obchodního centra. Členové španělské královské rodiny tráví dovolenou v paláci blízko Palmy.
Počátky města lze vysledovat až do římských dob, a dokonce dnes obyvatelé domů ve staré čtvrti často nacházejí pozůstatky římského impéria doslova méně než jeden metr pod zemi.

Průvodce přístavem Valencia

Valencie je střední přístavní město (třetí největší město ve Španělsku) a průmyslová zóna na pobřeží Costa del Azahar ve Španělsku. Město bylo založeno Římany v roce 137 př. n.l. na místě bývalého Iberského města, na břehu řeky Turia. Původně se jmenovalo Valentia, ale výslovnost se změnila v průběhu staletí a od té doby název zní v moderní podobě.
Město bylo obsazené Vizigóty, Maury a Aragonci. V 1094 Rodrigo Diaz de Vivar dobyl Valencii, ale město se vrátil do Almoravids v roce 1102. King James I Aragonský dobyl město v roce 1238 a zařadil ho do nově vytvořeného Království Valencie - jednoho z království, které tvořilo Aragonskou korunu. V 15.-16. století byla Valencie jedním z největších měst ve Středomoří. Valencie získala autonomní statut v roce 1982.