Trajekt z Palmy do Valencia

Trajektová trasa Palma Valencia spojuje Mallorca s Španělsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Balearia se plaví 13 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Trasmediterranea se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 8 hod.

Celkově je tu 20 plaveb týden na trase z Palma Valencia mezi Mallorca a Španělsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Palmy do Valencia

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Mallorcy do Španělska

Provozovatelé trajektů na trase Palma - Valencia

  • Balearia
    • 13 plaveb týdně 7 hod 30 min
    • Zjistit cenu
  • Trasmediterranea
    • 7 plaveb týdně 8 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Palma Valencia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Palma Valencia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Palma

Město Palma se nachází na jižním pobřeží španělského ostrova Mallorca a je hlavním městem Baleárských ostrovů. Město leží v zátoce Palma a je ze severu a západu obklopeno pohořím nazývaným Serra de Tramuntana, které bylo přidáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Historie města sahá až do římských časů, kdy právě Římané obsadili místo dnešního města. Palma v minulosti spadala také pod vládu Byzantské říše nebo pod vedení Jakuba I. Aragonského.

V současné době je město velmi oblíbené u turistů, k vidění je například tamní katedrála La Seu. Ta byla postavena na místě starší mešity, práce na katedrále začaly v roce 1229 a byly dokončeny v roce 1601. Ve městě Palma je dále Parc de la Mar (Park moře), který je poblíž katedrály, v místě, kde mohou návštěvníci relaxovat a užívat si krás okolí.

Přístav Palma Ferry Port se nachází v jihozápadní části města, je z něj vynikající výhled na katedrálu. Trajekty z tohoto místa vyplouvají poměrně často, jedná se tedy o vytížený přístav, který je dobře dostupný díky spojení s hlavními silnicemi, které vedou z města. Mezi destinace, kam lodě vyplouvají, patří Ibiza, Mahon, Barcelona, ​​Valencia a Denia.

Průvodce přístavem Valencia

Valencie je střední přístavní město (třetí největší město ve Španělsku) a průmyslová zóna na pobřeží Costa del Azahar ve Španělsku. Město bylo založeno Římany v roce 137 př. n.l. na místě bývalého Iberského města, na břehu řeky Turia. Původně se jmenovalo Valentia, ale výslovnost se změnila v průběhu staletí a od té doby název zní v moderní podobě.
Město bylo obsazené Vizigóty, Maury a Aragonci. V 1094 Rodrigo Diaz de Vivar dobyl Valencii, ale město se vrátil do Almoravids v roce 1102. King James I Aragonský dobyl město v roce 1238 a zařadil ho do nově vytvořeného Království Valencie - jednoho z království, které tvořilo Aragonskou korunu. V 15.-16. století byla Valencie jedním z největších měst ve Středomoří. Valencie získala autonomní statut v roce 1982.