Trajekt z Patrasu do Bari

Linka Patras Bari spojuje Řecko s Itálie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Anek Superfast. Plavba probíhá 6 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 15 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Patras Bari se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Patras - Bari

Průměrné ceny na trase Patras Bari

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Patras Bari je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Patras

Patras je třetí největší město v Řecku a hlavní město prefektury Achaea v západním Řecku.
První stopy osídlení na Patras jsou z třetího tisíciletí před n.l. Za vlády římského impéria město se značně vyvinulo a stalo se důležitým obchodním a průmyslovým centrem Středomoří.
Na konci 3. století Patra zažila silné zemětřesení, které mohlo mít za následek úpadek města, trvající až do poloviny 9. století.
Ze zachovaných památek nyní zůstaly pouze Odeon (2. st.) a pozůstatky byzantského opevnění.
Dnes je Patras považován za jedno z nejkrásnějších měst v Řecku a je velice populární mezi turisty.

Průvodce přístavem Bari

Bari je hlavním městem regionu Apulie, Itálie. Je to největší město v jižní části italské pevniny po Neapoli. Nachází se na pobřeží Jaderského moře, Bari je největším průmyslovým městem v jižní Itálii, a taký největším komerčním, rybářským a trajektovým přístavem jíž několik století. Město v různých dobách patřilo Římanům, Saracénům, Byzantincům, Normanům, a pak v 12. století město zase stalo součástí Neapole.
Bari se skládá ze 3 částí: "Staré město" na poloostrově na severu, Murattianno v jižní a střední části, která je jednou z hlavních obchodních a kancelářských oblastí. Navzdory atmosféře stanovené dominantní církevní architekturou, tady vznikla spousta módních restaurací a nočních klubů, což způsobuje rušný noční život.