COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Piombino - Rio Marina je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Piombino do Rio Marina

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie na Elbu

Provozovatelé trajektů na trase Piombino - Rio Marina

    • 8 Sailings Daily 45 min
    • Get price

Trajekt z Piombino do Rio Marina

Linka Piombino Rio Marina spojuje Itálie s Elba. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Toremar. Plavba probíhá 56 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Piombino Rio Marina se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Piombino

Italské město Piombino se nachází v provincii Livorno v Toskánsku. Leží na hranici mezi Tyrhénským mořem a Ligurským mořem, u ostrova Elba, severně od Maremma. Historie města se dá vysledovat až do doby, kdy se jednalo o etruský přístav, z něhož se ve středověku stalo důležité místo Pisánské republiky. Jako vhodný čas pro návštěvu se jeví měsíc srpen, kdy je "Agosto con Gusto" v plném proudu. Jedná se o významný veletrh jídel a vín, který oslavuje gastronomii a kulinářské tradice města Piombino. Mezi další zajímavosti, které návštěvníci města jistě ocení, patří tamní muzeum (Museum of the Citadel and the City), kde lze detailněji prozkoumat prehistorickou, etruskou a římskou minulost města. Pro energičtějšího návštěvníka je podél pobřeží řada cest a cyklostezek, které vedou k modernímu přístavu Salivoli.

Z přístavu Piombino odjíždí trajekty přímo na ostrovy toskánského souostroví (ostrov Elba je vzdálen pouhých 10 km od pobřeží), stejně jako na Sardinii a Korsiku.


Průvodce přístavem Rio Marina

Rio Marina se nachází na východním pobřeží italského ostrova Elba, oblast je obklopena červenými kopci, což je důsledek těžby oxidů železa, která probíhala v minulosti, přičemž první zmínky jsou spojeny s obdobím vlády Etrusků. Až do nedávna představovala těžba oxidů železa, společně s rybolovem, hlavní činnost tamních obyvatel. Dnes je stěžejní turismus, přičemž pestrost vybavení přesně naplňuje očekávání návštěvníků. Za lákadlo je považován kostel San Rocco či přístavní věž, o níž se zasloužil Giacomo V Appiano. Věž má osmihrannou základnu a celá stavba byla postavena v roce 1534 za účelem stráže před vetřelci. Jako další tip k návštěvě je bezpochyby park plný minerálů (the Mineral Park), které jsou však k objevení, v jisté míře, i v dalších částech ostrova. Zajímavý je i fakt, že v daném parku existuje zhruba tisíc rozličných druhů minerálů, přičemž je veřejnosti dostupný i tamní důl.

Přístav funguje jako spojka s pevninou, stejně jako například město Portoferraio.