Trajekt z Piombina do Rio Mariny

Linka Piombino Rio Marina spojuje Itálie s Elba. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Toremar. Plavba probíhá 56 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Piombino Rio Marina se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Piombino - Rio Marina

Průměrné ceny na trase Piombino Rio Marina

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Piombino Rio Marina je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Piombino

Italské město Piombino se nachází v provincii Livorno v Toskánsku. Leží na hranici mezi Tyrhénským mořem a Ligurským mořem, u ostrova Elba, severně od Maremma. Historie města se dá vysledovat až do doby, kdy se jednalo o etruský přístav, z něhož se ve středověku stalo důležité místo Pisánské republiky. Jako vhodný čas pro návštěvu se jeví měsíc srpen, kdy je "Agosto con Gusto" v plném proudu. Jedná se o významný veletrh jídel a vín, který oslavuje gastronomii a kulinářské tradice města Piombino. Mezi další zajímavosti, které návštěvníci města jistě ocení, patří tamní muzeum (Museum of the Citadel and the City), kde lze detailněji prozkoumat prehistorickou, etruskou a římskou minulost města. Pro energičtějšího návštěvníka je podél pobřeží řada cest a cyklostezek, které vedou k modernímu přístavu Salivoli.

Z přístavu Piombino odjíždí trajekty přímo na ostrovy toskánského souostroví (ostrov Elba je vzdálen pouhých 10 km od pobřeží), stejně jako na Sardinii a Korsiku.

Průvodce přístavem Rio Marina

Rio Marina se nachází na východním pobřeží italského ostrova Elba, oblast je obklopena červenými kopci, což je důsledek těžby oxidů železa, která probíhala v minulosti, přičemž první zmínky jsou spojeny s obdobím vlády Etrusků. Až do nedávna představovala těžba oxidů železa, společně s rybolovem, hlavní činnost tamních obyvatel. Dnes je stěžejní turismus, přičemž pestrost vybavení přesně naplňuje očekávání návštěvníků. Za lákadlo je považován kostel San Rocco či přístavní věž, o níž se zasloužil Giacomo V Appiano. Věž má osmihrannou základnu a celá stavba byla postavena v roce 1534 za účelem stráže před vetřelci. Jako další tip k návštěvě je bezpochyby park plný minerálů (the Mineral Park), které jsou však k objevení, v jisté míře, i v dalších částech ostrova. Zajímavý je i fakt, že v daném parku existuje zhruba tisíc rozličných druhů minerálů, přičemž je veřejnosti dostupný i tamní důl.

Přístav funguje jako spojka s pevninou, stejně jako například město Portoferraio.