COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Piombino - Portoferraio je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Piombino do Portoferraio

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie na Elbu

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Piombino - Portoferraio

  • 11 Sailings Daily 1 hour
  • Get price
  • 3 Sailings Daily 45 min
  • Get price
  • 21 Sailings Daily 40 min
  • Get price
  • 8 Sailings Daily 1 hour
  • Get price

Zákaznické hodnocení pre z Trajekt z Piombino do Portoferraio

 • "Elba tur"

  En god oplevelse, meget imponeret. Vi ankom med kun få minutter til overs, men fik en fremragende service fra alle ansatte.

  'Moby Love' travelled on Moby Love

  Číst více Číst méně

Trajekt z Piombino do Portoferraio

Trasa trajektu z Piombina Portoferraio spojuje Itálie s Elba i nyní je provozovaná 4 lodními společnostmi. Moby Lines provozuje své plavby až 11 krát den, Corsica Ferries 3 krát den, Toremar 21 krát den & Trajekt společnosti Blu Navy je k dispozici 8 krát den.

Celkově jsou tady v nabídce 43 plavby den na trase z Piombina Portoferraio mezi Itálie a Elba, s 4 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Průvodce přístavem Piombino

Italské město Piombino se nachází v provincii Livorno v Toskánsku. Leží na hranici mezi Tyrhénským mořem a Ligurským mořem, u ostrova Elba, severně od Maremma. Historie města se dá vysledovat až do doby, kdy se jednalo o etruský přístav, z něhož se ve středověku stalo důležité místo Pisánské republiky. Jako vhodný čas pro návštěvu se jeví měsíc srpen, kdy je "Agosto con Gusto" v plném proudu. Jedná se o významný veletrh jídel a vín, který oslavuje gastronomii a kulinářské tradice města Piombino. Mezi další zajímavosti, které návštěvníci města jistě ocení, patří tamní muzeum (Museum of the Citadel and the City), kde lze detailněji prozkoumat prehistorickou, etruskou a římskou minulost města. Pro energičtějšího návštěvníka je podél pobřeží řada cest a cyklostezek, které vedou k modernímu přístavu Salivoli.

Z přístavu Piombino odjíždí trajekty přímo na ostrovy toskánského souostroví (ostrov Elba je vzdálen pouhých 10 km od pobřeží), stejně jako na Sardinii a Korsiku.


Průvodce přístavem Portoferraio

Město Portoferraio se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova Elba a jedná se o jedno z nejstarších měst na ostrově, přičemž jeho původ se dá vysledovat až k Etruskům a Řekům, načež se stalo římskou kolonií Fabricia. Cosimo I dei Medici je zodpovědný za uspořádání města, které začal měnit po roce 1548, kdy byl navíc změněn název města na Cosmopoli, a to z toho důvodu, aby se posílila obrana města. Mezi oblíbené atrakce v okolí Portoferraio patří románský kostel Santo Stefano alle Trane, Villa dei Mulini a Villa San Martino, Etruscan Fort Castiglione, Pinacoteca Foresiana, mezinárodní centrum umění Italo Bolano a botanická zahrada v Ottone.

Několik kilometrů od města Portoferraio směrem na východ k městu Bagnaia se nachází osada Le Grotte, kde jsou k vidění pozůstatky římské vily z doby Římské říše. Do roku 1960 byla zřícenina pokryta křovím a rostlinami, výkopy však ukázaly rozsah komplexu se zdmi zdobenými sin opus reticulatum, velkými terasami s výhledem na moře a bazénem s topným a vodním systémem.