Trajekt z Rosslaru do Fishguardu

Linka Rosslare Fishguard spojuje Irsko s Wales. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Rosslare Fishguard se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Rosslaru do Fishguardu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Irska do Walesu

Provozovatelé trajektů na trase Rosslare - Fishguard

  • Stena Line
    • 14 plaveb týdně 3 hod 15 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Rosslare Fishguard

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Rosslare Fishguard je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Rosslare

Rosslare (což v irštině znamená "prostřední poloostrov") je vesnice v hrabství Wexford, která je považována za turistické letovisko nejméně 100 let. Rosslare je slunečné město: tady se registruje na 300 hodin více slunečního svitu ročně, než je průměr v Irsku. Dlouhé písčité pláže obdržely Modrou vlajku čistoty a proto přitahují plavce a rodiny, je zde i mnoho dobrých golfových hřišť. Většinou port se specializuje na servisní nákladní a osobní trajekty do Velké Británie a Francie. Rosslare Europort se také aktivně používá pro import vozů.

Průvodce přístavem Fishguard

Fishguard je malé městečko v hrabství Pembrokeshire, Wales. Přístav ve skutečnosti není v Fishguardu, ale nachází se v Goodwick (3 km), kam se přemístil na začátku minulého století.

Ve starověkém Royal Oak Inn byla podepsaná kapitulace po bitvě Fishguardu v roce 1797, která se považuje za poslední invazi Francouzů v Anglii, kdy 1400 francouzských vojáků přistáli u Fishguard, ale jejích síla skončila velmi brzy a proto oni vzdali boj po dvou dnech.

Město se nachází na severní straně zálivu, který ji chrání před vlnami. Má poměrně mírné klima díky svému pobřežnímu umístění. Divoká zvěř kolem Fishguardu je bohatá na faunu a flóru: jsou tam barevné divoké květiny a mořské savci, včetně šedých tuleňů, a dokonce i sviňuchy a delfíni.