Trajekt ze Santa Teresa di Gallury do Bonifacio

Trajektová trasa Santa Teresa di Gallura Bonifacio spojuje Sardinie s Korsika a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Moby Lines se plaví 4 krát za den s dobou trvání plavby kolem 50 minut. zatímco Trajekty společnosti Blu Navy se plaví 4 krát za den, plavba trvá od 1 hod.

Celkově je tu 56 plaveb týden na trase z Santa Teresa di Gallura Bonifacio mezi Sardinie a Korsika. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Santa Teresa di Gallura - Bonifacio

Průměrné ceny na trase Santa Teresa di Gallura Bonifacio

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Santa Teresa di Gallura Bonifacio je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Santa Teresa di Gallura

Santa Teresa Gallura je město na severním cípu italského ostrova Sardinie, v Bonifáckém zálivu. Ze dvou pláží, které se nachází ve městě, je krásně a zřetelně vidět jižní pobřeží Korsiky. Na hlavním náměstí funguje několik obchodů určených primárně pro turisty. Je třeba však dodat, že je mnoho z nich v zimních měsících zavřeno. Rena Bianca, hlavní pláž Santa Teresa, se nachází severně od města a v létě je vždy přeplněná turisty a místními obyvateli, kteří si vychutnávají teplé, křišťálově čisté vody. K vyhledávaným turistickým atrakcím patří věž Longosardo Tower z 16. století, která byla postavena na skalnatém výbežku s výhledem na moře. Její výstavba proběhla v době Aragonské vlády a od té doby je z věže krásný výhled na záliv Porto Longone i bílé útesy, které na Korsice obklopují město Bonfacio. Vlevo sestupuje pobřeží k pláži Rena Bianca, která končí nedaleko útesu Isola Monica, kde je pozůstatek již opuštěných jeskyní.

Za římské vlády byl přírodní přístav ve městě Santa Teresa Gallura ten nejdůležitější v celé Sardinii. Současný přístav je jeden z nejmodernějších v regionu a umožňuje pravidelnou přepravu mezi Sardinií a Korsikou.

Průvodce přístavem Bonifacio

Bonifacio je město, které se nachází na jižním cípu francouzského ostrova Korsika, leží na pobřeží Středozemního moře. Od italského ostrova Sardinie jej odděluje Bonifácký průliv, který je široký přibližně 11 km. Toto město má jediný přístav celého ostrova, který se nachází na jeho jižním pobřeží. Bonifacio představuje během letních měsíců oblíbenou destinaci, kde se na plážích hromadí turisté. Oblíbené jsou i tamní pamětihodnosti jako věže Torra di Sant' Amanza, Torra di Sponsaglia, kostely Eglise Saint-Dominique de Bonifacio a Eglise Sainte-Marie-Majeure de Bonifacio.

V okolí města jsou dvě významná naleziště. Jednou z nich je hrobka Vasculacciu, která se nachází v blízkosti Figari severně od města a která se vztahuje k megalitické kultuře. Vznik této hrobky se datuje do středního neolitu. Druhé naleziště představuje starodávná jeskyně Araguina-Sennola, která sloužila jako útočiště nedaleko vesnice Capello, což je místo, kde se našla kostra ženy, která byla nazvána "dámou z Bonifacio". Pomocí přesných uhlíkových metod byl zjištěn přibližný věk nálezu - asi 6570 před naším letopočtem, což je období staršího mezolitu nebo dřívějšího neolitu. Tyto nálezy dokazují, že Bonifácký průliv byl již od těch nejstarších dob využíván jako cesta do vnitrozemí Korsiky.