Trajekt z Štokholm do Helsinki

Trajektová trasa Štokholm Helsinki spojuje Švédsko s Finsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Tallink Silja se plaví 4 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 16 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Viking Line se plaví 1 krát za týden, plavba trvá od 16 hod 40 min.

Celkově je tu 5 plaveb týden na trase z Štokholm Helsinki mezi Švédsko a Finsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Štokholm - Helsinki

Průměrné ceny na trase Štokholm Helsinki

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Štokholm Helsinki je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Štokholm

Nejstarší zmínku o Stockholmu lze nalézt v roce 1252, on zastával důležité místo v obchodování železem z dolů v Bergslagene. Město bylo postaveno na čtrnáctí malých, nesouvisejících mezi sebou ostrovech, odkud bylo možné zablokovat výjezd lodí na jezero Mälaren. Název města pochází ze švédského Stock - "pilíře, hromada" a Holme - "ostrov". Předpokládá se, že město bylo založeno jarlem Birgerem, zakladatelem dynastie Folkungů, za účelem obrany Švédska od mořských invazí cizích flotil a zastavit tak drancování města. V 17. století Švédsko se stalo jednou z nejmocnějších zemí v Evropě. V dnešní době Stockholm je moderní a technologicky vyspělé město.

Průvodce přístavem Helsinki

Helsinki jsou hlavním městem Finska, nachází se na jihu země a leží na břehu Finského zálivu. Město je poměrně malé, proto je vhodné prozkoumat jej pěšky. Nejenže budou návštěvníci ohromeni městskou architekturou, kulturou a nakupováním, rádi jistě prozkoumají i městské parky, lesy a pobřeží s mnoha ostrovy. Oblíbenou městskou atrakcí je Národní muzeum Finska (National Museum of Finland) s rozsáhlou sbírkou, která obsahuje památky a předměty od prehistorických dob až po současnost. Muzeum sídlí v zámku, který je sám o sobě velkou atrakcí. Pro milovníky historie je zde další muzeum (Helsinki City Museum), které svým návštěvníkům představí 50 let historie města, Helsinki mají svou univerzitu, jejíž součástí je řada muzeí, mezi něž patří například Univerzitní muzeum (University Museum) a Muzeum přírodopisu (Natural History Museum).

Do Helsinek jezdí trajekty každý den, a to z Estonska, Švédska a Německa. Všechny trajektové společnosti nabízejí také možnost převozu automobilů. Do Helsinek se dá dopravit také trajektem z Ruska i Polska.