COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Swinoujscie - Trelleborg je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Polska do Švédsko

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Swinoujscie - Trelleborg

    • 12 Sailings Weekly 6 hr
    • Get price

Trajekt z Swinoujscie do Trelleborg

Linka Swinoujscie Trelleborg spojuje Polsko s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, TT Line. Plavba probíhá 12 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 6 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Swinoujscie Trelleborg se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Swinoujscie

Polské město a přístav Svinoústí leží na pobřeží Baltského moře a Štětínského zálivu, na severozápadě země. Většina města se rozprostírá na ostrovech Uznam a Wolin, částečně však také na dalších menších ostrovech, z nichž největší je ostrov Karsibór. Německá oblast Ahlbeck je rovněž součástí ostrova Uznam, sousedí se Svinoústím, přičemž je s tímto přístavem navíc propojena silnicí a promenádou o délce 12 km.

Zajímavé památky ve městě zahrnují muzeum hlubinného rybolovu, které se nachází v bývalé radnici. Muzejní exponáty obsahují dějiny mořského rybolovu, mořských zvířat, města včetně jeho okolí i historického navigačního vybavení. Ve městě je rovněž tzv. andělská pevnost (Fort Anioła), která byla postavena v letech 1845-1858 a je replikou Hadriánova mauzolea v Římě. Koncerty a umělecké výstavy se konají v západní pevnosti, která byla vybudována v letech 1843-1863. Pevnost byla v minulosti několikrát rekonstruována a od druhé světové války až do roku 1962 byla sídlem Rudé armády.

Svinoústí má největší a nejmodernější trajektový terminál v Polsku s pravidelným spojením do destinací jako je Dánsko a Švédsko.


Průvodce přístavem Trelleborg

Trelleborg je nejjižnější město Švédska a jeho historii je možné sledovat až do 13. století, kdy bylo město představeno jako svatební dar švédskému princi Valdemarovi, a to od dánské královské rodiny. Město si posléze vzali Dánové zpět, kteří zde vládli až do roku 1658, kdy se město vrátilo opět pod švédské vedení. Dnes město často navštěvují lidé, kteří cestují mezi Švédskem a Německem, a to kvůli trajektům, které vyplouvají z přístavu a míří do měst Rostock, Sassnitz, Lübeck a Travemünde. Tyto trajektové trasy začaly fungovat v roce 1897 linkou Sassnitz, trasa do Travemünde byla založena v roce 1962, cesta do bývalého východoněmeckého města Rostock vznikla po pádu Berlínské zdi v roce 1989. Trajekty, které plují na těchto trasách, mohou přepravovat jak pasažéry, automobily, tak těžké nákladní vozy, které jsou obvykle na cestě po Evropě. V roce 1917 přijel Lenin trajektem ze Sassnitzu do Trelleborgu, aby stal v čele revoluce.