Trajekt z Toulonu do Ajaccio

Linka Toulon Ajaccio spojuje Francie s Korsika. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Corsica Ferries. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 6 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Toulon Ajaccio se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Toulon - Ajaccio

Průměrné ceny na trase Toulon Ajaccio

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Toulon Ajaccio je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Toulon

Toulon je město v jihovýchodní Francii a velký vojenský přístav na pobřeží Středozemního moře, kde se nachází nejdůležitější francouzská námořní základna. Město bylo skoro zničeno v poslední válce, po které bylo přestavěno. Mezi hlavní atrakce patří pěší zóna v Toulonu doby Ludvíka XIV., s úzkými uličkami, malými náměstími a mnoha fontánami, katedrálou, která byla založena v 11. století a Národním námořním muzeím. Toulon byl dříve používán jako přístav pro vojenské výpravy a obchodování s otroky.

Průvodce přístavem Ajaccio

Město a přístav Ajaccio se nachází na západním pobřeží ostrova Korsika, 210 námořních mil jihovýchodně od Marseille.
Nachází se v malebné zátoce na úpatí zalesněných kopců na severním břehu zálivu Ajaccio.
V současné době se město Ajaccio nachází přibližně čtyři kilometry jižně od jeho bývalého umístění, ze kterého bylo přemístěné Janovany v roce 1492. Město bylo obsazené Francii od 1553 do 1559, pak se vrátilo k Janovanům. Město nakonec přešlo do vlády Francouzů v 1768.
Ajaccio je město plné historie (to je místo narození Napoleona Bonaparte 1769-1821, císaře Francie), kultury a nakupování, je okouzlující a relaxační, ale v jednom okamžiku může stát živým, sportovním a zábavným. Pokud odbočíte trochu od centra města, můžete snadno ocenit bohatost a rozmanitost místní přírody.