Sicílie

Jak rezervovat trajekt ze Sicílie do Egadské ostrovy

K dispozici je velké množství plaveb ze Sicílie do Egadské ostrovy. Trajekty momentálně spojují 2 přístavů na Sicílii s 3 přístavů v Egadské ostrovy.

Je tu 52 plavby trajektem každý den plaveb na 6 Trasy trajektů trasách, které jsou provozovány 2 přepravní společnosti společnostmi jako jsou Liberty Lines Fast Ferries & Siremar s dobou plavby nejméně 25 minut (Trapani do Levanzo).

Toto je obecný přehled výhodných nabídek mezi Sicílie a Egadské ostrovy, pro aktuální informace použijte Vyhledávač cen.

Mapa trajektové trasy Sicílie - Egadské ostrovy

Klikněte zde pro zobrazení mapy

O Sicílie:

Sicílie je ostrov o rozloze 25 703 kilometrů čtverečních, který se nachází ve Středozemním moři. Tvoří jej devět provincií, hlavní město je Palermo.

Co dělat na Sicílii?
Právě Palermo je jednou z prvních destinací, kam turisté míří. Jedná se nejen o hlavní město Sicílie, ale také páté největší v celé Itálii. O zábavu proto nouze není - pro milovníky historie je zde mnoho rozličných kostelů či katedrál, přičemž za zmínku rozhodně stojí katedrála Santa Vergine Maria Assunta z 12. století, kterou najdete na náměstí Piazza Cattedrale, nebo kostel San Giovanni degli Eremiti, jehož součástí je pět orientálních kupolí. Významný je však i Normandský palác na Piazza Indipendenza. Za předpokladu, že vás moc historické památky nezajímají, zamiřte na místní trhy - ty nejznámější jsou Ballaro a Vucciría.

Překrásných památek je na celém ostrově bezpočet. Pokud jste se však vydali na dovolenou kvůli lovu fotografií míst zapsaných na Seznam světového dědictví UNESCO, neměli byste opomenout ani Údolí chrámů, kde se dochovaly pozůstatky řeckých chrámů, které v minulosti patřily k největším na světě. Tento archeologický areál se nachází v městečku Agrigento. Na zmíněném seznamu památek pod záštitou UNESCO je i nejvyšší evropská sopka Etna, na kterou se můžete vydat s průvodcem ve speciálním vozu, lanovkou nebo hezky pěšky.

Za památkami UNESCO se můžete vydat i lodí, konkrétně potom na Liparské ostrovy, které mají mj. černý písek na svých plážích. Největší ostrov tohoto souostroví, Lipary, má zajímavé historické centrum, které stojí za prozkoumání. Oblíbené ostrovy jsou také Stromboli (činná sopka) či Vulcano (kráter Gran Cratere, sirné jezírko).

Na Sicílii jedete bezpochyby kvůli překrásným písečným plážím, kterých je zde mnoho. Nedá se s určitostí říci, která je ta nejlepší. Uvádíme tedy alespoň několik jako příklad - Arenella a Fontane Bianche (poblíž města Syrakusy), vyhledávané jsou i ty v lokalitě San Vito Lo Capo (nedaleko města Trapani).

Jak se nejlépe dostat na Sicílii?
Na Sicílii míří trajekty společností Grandi Navi Veloci, Grimaldi Lines, Caronte & Tourist, Tirrenia. Vyplouvá se z různých míst a to mnohokrát za týden.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Sicílii?
Sicílie je součástí subtropického pásu, kde je středomořské klima s velmi teplými léty a mírnými zimami. Hlavní sezóna je zde v období letních prázdnin. Zajímavé je, že teplota vody často převyšuje teplotu vzduchu. Pokud se však chcete vyhnout davům turistů, zvolte si pro svou dovolenou na Sicílii jaro (duben - květen) nebo podzim (září - říjen).

O Egadské ostrovy:

Egadské ostrovy je skupina tří hlavních ostrovů a dvou menších ostrovů ve Středozemním moři, které leží sedm kilometrů od západního pobřeží Sicílie v Itálii.

Souostroví se může pochlubit krásnou středomořskou přírodou, teplou zimou a teplým a slunečním létem. Na rozdíl od sousedních Liparských ostrovů, Egadské ostrovy mají nízkou populaci a jsou mnohem méně navštěvované, takže je to skutečný ráj pro milovníky pláží, kteří hledají nedoknutú přírodu.

Hlavní ostrov, Favignana, se nachází na jihu souostroví a je to nejrušnější a největší z ostrovů. Má také lépe trajektové spojení s pevninou než ostatní ostrovy a je pravděpodobně nejvhodnějším výchozím bodem pro ty, kteří chtějí navštívit souostroví.

Levanzo je menší ostrov v severovýchodní části souostroví s menším počtem možností k odpočinku, zatímco Marettimo na západě je nejvzdálenější ostrov od italské pevniny. Dva menší ostrovy Formica a Maraone leží mezi Levanzo a Sicílií.

Na Egadské ostrovy je možné dostat se trajektem ze Sicílie a pevninského Itálie