Trajekt z Trelleborgu do Klaipeda

Linka Trelleborg Klaipeda spojuje Švédsko s Litva. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, TT Line. Plavba probíhá 5 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 16 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Trelleborg Klaipeda se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Trelleborg - Klaipeda

Průměrné ceny na trase Trelleborg Klaipeda

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Trelleborg Klaipeda je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Trelleborg

Trelleborg je město ležící na jihu Švédska, v části zvané Skane. Počátky města sahají do roku 1257, kdy bylo jako svatební dar představeno švédskému princi Valdemarovi, a to od dánské královské rodiny. Dánové si později vzali město zpět, které zůstalo pod jejich vládou až do roku 1658. Na konci 19. století se z Trelleborgu stalo průmyslové město, přičemž tato industrializace hrála důležitou roli v jeho rozvoji. Město je oblíbené u návštěvníků ze Švédska i Německa, a to především díky trajektům do německých měst Rostock, Sassnitz a Lubeck-Travemunde. V roce 1897 začaly trajekty připlouvat do přístavu v Travemünde, přičemž tato trasa byla založena v roce 1962. Trajekty přepravují cestující na jednodenních výletech, rodinných dovolených s automobily i těžké nákladní automobily na cestách po Evropě. V roce 1917 přijel Lenin trajektem ze Sassnitzu do Trelleborgu, aby stal do čela revoluce.

Průvodce přístavem Klaipeda

Klaipeda je město na pobřeží Baltského moře v Litvě. Je to jediný přístav a má hlavní trajektový terminál, který se nachází v blízkosti ústí Kurské laguny. Do roku 1919 byla Klaipeda součástí Německa a známá jako Memel a její populace zůstala z velké části německá až do roku 1945. Je rozpůlena řekou Dane a hlavní památky jsou ve Starém Městě (Senamiestis) na jižním břehu, s hrázděnými budovami a dlážděnými uličkami. Moderní centrum se nachází na pravém břehu. Přístav Klaipeda vznikl v roce 1991 sloučením obchodních a rybářských přístavů. Klaipeda je spojena pravidelnou nákladní dopravou do německého Kielu a Sassnitz, švédského Karlshamnu a dánského Kodaně.