COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Litva

Litva, největší z pobaltských zemí, leží v severovýchodní části Evropy a sousedí s Lotyšskem, Běloruskem, Polskem. Jedná se o místo plné barokní architektury, rozlehlých jezer a zelených lesů.

Co dělat v Litvě?

Historické centrum hlavního města Vilnius bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, a to díky stavbám různých stylů, které společně tvoří jedinečný celek. Nebo takový Palác velkovévody Litvy, který byl postaven v 15. století a v průběhu staletí zrekonstruován. Najdete zde fascinující historické artefakty a obřadní síň. Pokud budete v hlavním městě v neděli, neměli byste vynechat ani procházku po Katedrálním náměstí, které je pojmenováno podle Katedrály svatého Stanislava a svatého Vladislava. Místní míří na ranní mši, náměstí je plné - veletrhy, akce pro veřejnost atd. Toto náměstí je považováno za jednu z nejživějších částí celého města.

V roce 1960 křesťanský umělec Vilius Orvidas vytvořil ve městě Salantai nádhernou zahradu Orvidas Garden, kde najdete náboženské sochy a různé řezbářské práce. Zahrada symbolizuje akt náboženského protestu proti sovětské nadvládě.

Jedním z míst, které je nezbytné navštívit, se jmenuje Hora křížů, která se nachází na sever od Šiauliai, poutního místa se sto tisíci kříži, které jsou rozmístěny po velkém travnatém vrcholku. Toto místo má v noci trošku děsivou atmosféru, naskytne se vám však pozoruhodný pohled a celkově se jedná o velmi emotivní zážitek. Hora křížů symbolizuje přežití katolicismu během bouřlivé historie země. V roce 1940 Litevci tajně obešli sovětské vojáky, aby do země na kopci zasadili svůj kříž jako akt loajality vůči jejich náboženskému dědictví. Kříže byly v minulosti několikrát zničeny, ale opět se zde objevily další a další.

Kromě řady historických památek je v Litvě zajímavé také pobřeží, jmenovitě potom letovisko Palanga s písečnými plážemi, kde lze navíc provozovat vodní sporty (jako například windsurfing) či v zimě rybaření na ledu. Obecně se dá říci, že je litevská příroda velmi krásná. Důkazem nádherných scenérií je Národní park Aukštaitija, který se nachází na východě země a který znamená domov pro místní dvě stě let staré borovice, 48 druhů ptáků a 160 jezer. Dalším z lákadel jsou písečné duny na poloostrově Kurská kosa.

Jak se nejlépe dostat do Litvy?

Do litevské Klaipedy směřují trajekty ze Švédska (Karlshamn, Trelleborg), které trvají přibližně půl dne, a z města Kiel v severním Německu, které trvají o něco déle.

Společnosti, které operují na této trase, jsou DFDS Seaways, TT Line.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Litvy?

S ohledem na počasí se jeví období od konce května do září jako nejvhodnější pro návštěvu Litvy. V srpnu jsou větší srážky. Průměrná teplota v létě je 19°C.

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Litva