Trajekt z Visby do Nynashamnu

Linka Visby Nynashamn spojuje Gotland s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Destination Gotland. Plavba probíhá 35 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Visby Nynashamn se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Visby - Nynashamn

Průměrné ceny na trase Visby Nynashamn

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Visby Nynashamn je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Nynashamn

Nynashamn je švédské přístavní město, které se nachází v kraji Stockholm a které je vzdáleno asi 60 km jižně od města Stockholm, hlavního města Švédska. Na začátku 20. století se město Nynashamn proslavilo jako lázeňské místo, ačkoli většina zařízení byla uzavřena před koncem první světové války. Rozvoj města nastal s příchodem průmyslu - Telegrafverkets verkstäder (vládní továrny, telefonní společnosti) v roce 1916 a v roce 1928-29 byla společností Axel Axson Johnson & Co vybudována rafinérie.

Mezi oblíbené akce se bezpochyby řadí přístavní párty, která se zde koná každé léto, a místní řemeslné veletrhy. Když se tyto akce konají, návštěvníci často využívají parní vlak, který spojuje Nynashamn se Stockholmem. Přístav je obvykle plný nejen lodí všech velikostí, ale i návštěvníků, kteří se mísí s obyvateli města. Nynashamn je převážně moderní město s celou řadou restaurací a kaváren, kde můžete vyzkoušet některou z místních specialit.

Z přístavu plují trajekty na Gotland a do polského Gdaňska.