Trajekt z Ajaccio do Porto Torresu

Trajektová trasa Ajaccio Porto Torres spojuje Korsika s Sardinie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Corsica Sardinia Ferries se plaví 2 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 4 hodin. zatímco Trajekty společnosti Corsica Linea se plaví 3 krát za týden, plavba trvá od 3 hod 30 min.

Celkově je tu 5 plaveb týden na trase z Ajaccio Porto Torres mezi Korsika a Sardinie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Ajaccio - Porto Torres

  • Corsica Sardinia Ferries
    • 2 plavby týdně 4 hod
    • Zjistit cenu
  • Corsica Linea
    • 3 plavby týdně 3 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Ajaccio Porto Torres

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Ajaccio Porto Torres je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Ajaccio

Ajaccio je největším městem francouzského ostrova Korsika. Město se nejvíce proslavilo jako rodiště Napoleona Bonaparta. Dům Casa Buonaparte, ve kterém se v roce 1769 narodil, je v současnosti zpřístupněn veřejnosti. Letiště ve městě bylo také pojmenované po něm - letiště Ajaccio Napoleon Bonaparte. Ajaccio se nachází na jihozápadním pobřeží Korsiky, asi 340 km jihovýchodně od Marseille a rozkládá se na chráněném území na severním břehu zálivu Ajaccio. Přístav leží na východě města a z jižní strany je chráněn poloostrovem. Nad přístavem je mohutná citadela postavena Francouzi v 16.století.

Trajekty z Ajaccia jezdí téměř každý den do přístavů Marseille, Toulon a Nice na francouzské pevnině. Kromě toho odsud jezdí i sezónní linky na italskou pevninu (Livorno), na Sardinii, jakož i do Calvi a Propriano na Korsice.

V roce 2007 se v Ajaccio zastavilo přesně 418,086 cestujících, což bylo úplně nejvíc z celé Korsiky a druhé nejvyšší číslo v celé Francii (hned po Marseille, ale před Nice, Villefranche-sur-Mer a Cannes).

Průvodce přístavem Porto Torres

Italské Porto Torres leží na západním pobřeží ostrova Sardinie. Město s historií 2000 roků je vhodné navštívit nejen díky kulturním krásám, ale také pro své pláže. Město založil Julius Caesar v roce 46 n. l., přičemž pozůstatky starobylého Turris Libisonis jsou zde stále vidět. Oblíbenou atrakcí je místní Národní archeologické muzeum a naleziště, kde jsou vystaveny důležité artefakty jako například starobylé lázně. V Porto Torres je možné najít nejeden dům, který je zdoben krásným vícebarevným mramorem, nebo hned několik parků a zelených ploch, které jsou přístupné veřejnosti a které představují skvělé místo pro odpočinek. Gurmáni ocení restaurace v Porto Torres, které nabízí mj. ochutnávku pokrmů místní kuchyně.

Přístav spojuje město s destinacemi jako Janov, Marseille, Toulon, Barcelona, ​​Civitavecchia, Propriano.