Trajekt z Bonifacio do Santa Teresa di Gallury

Trajektová trasa Bonifacio Santa Teresa di Gallura spojuje Korsika s Sardinie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Moby Lines se plaví 4 krát za den s dobou trvání plavby kolem 50 minut. zatímco Trajekty společnosti Blu Navy se plaví 4 krát za den, plavba trvá od 1 hod.

Celkově je tu 56 plaveb týden na trase z Bonifacio Santa Teresa di Gallura mezi Korsika a Sardinie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Bonifacio - Santa Teresa di Gallura

Průměrné ceny na trase Bonifacio Santa Teresa di Gallura

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Bonifacio Santa Teresa di Gallura je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Bonifacio

Bonifacio je město na jižním cípu francouzského ostrova Korsika. Město leží na pobřeží Středozemního moře a je odděleno od Sardinie 11 km širokým Bonifáckým průlivem. Bonifacio má jediný významný přístav na jižním pobřeží. Město je v letních měsících oblíbenou turistickou destinací, částečně kvůli jeho krásným plážím, ale také různým významným památkám jako jsou věže Torra di Sant' Amanza, Torra di Sponsaglia, kostely Eglise Saint-Dominique de Bonifacio a Eglise Sainte-Marie-Majeure de Bonifacio.

Pro milovníky historie je nesmírně zajímavá starodávná jeskyně Araguina-Sennola, nedaleko města Capello. Našla se zde kostra ženy, která byla nazvána "dámou z Bonifacio" a pomocí přesných uhlíkových metod byl zjištěn přibližný věk nálezu - asi 6570 před naším letopočtem, což je období staršího mezolitu nebo dřívějšího neolitu. Také zde najdete hrob Vasculacciu, v oblasti Figari. Tyto nálezy dokazují, že Bonifácký průliv byl již od těch nejstarších dob využíván jako cesta do vnitrozemí Korsiky.

Trajekty z přístavu Bonifacio se plaví do Santa Teresa di Gallura na Sardinii.

Průvodce přístavem Santa Teresa di Gallura

Sardinské město Santa Teresa di Gallura se nachází na severním cípu Sardinie, v Bonifáckém zálivu. Na hlavním náměstí je řada kaváren a restaurací, které jsou mezi návštěvníky velmi oblíbené. Je však potřeba podotknout, že je mnoho z nich otevřeno pouze během rušné letní turistické sezóny. Rena Bianca je stěžejní pláž, která se nachází kousek od města a potěší své návštěvníky křišťálově čistou vodu, v níž se dá bez obav plavat. Zajímavostí města je věž Longosardo Tower, která se nachází na skalnatém výběžku s výhledem na moře. Její výstavba proběhla v době Aragonské vlády a od té doby je z věže krásný výhled na záliv Porto Longone i bílé útesy, které na Korsice obklopují město Bonifacio. Vlevo sestupuje pobřeží k pláži Rena Bianca, která končí nedaleko útesu Isola Monica, kde je pozůstatek již opuštěných jeskyní.

Přístav města je hlavním výchozím bodem pro trajekty směřující na ostrov Korsika.