COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Amalfi - Positano je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Provozovatelé trajektů na trase Amalfi - Positano

  • 5 Sailings Daily 15 min
  • Get price
  • 8 Sailings Daily 25 min
  • Get price
  • 5 Sailings Daily 15 min
  • Get price
  • 7 Sailings Weekly 15 min
  • Get price
  • 7 Sailings Weekly 30 min
  • Get price

Trajekt z Amalfi do Positano

Trasa trajektu z Amalfi Positano spojuje Itálie s Itálie i nyní je provozovaná 5 lodními společnostmi. NLG provozuje své plavby až 5 krát den, Travelmar 8 krát den, Positano Jet 5 krát den, Seremar 7 krát týden & Trajekt společnosti Alilauro Gruson je k dispozici 7 krát týden.

Celkově jsou tady v nabídce 20 plavby den na trase z Amalfi Positano mezi Itálie a Itálie, s 5 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Průvodce přístavem Amalfi

Amalfi je město na jižním pobřeží Sorrentského poloostrova v regionu Kampánie v jižní Itálii. Město leží v ústí hluboké rokle na úpatí hory Monte Cerreto (1 315 metrů nad mořem) a je obklopeno divokými útesy a krásnou pobřežní scenérií. Amalfi je hlavním městem amalfské pobřeží (Costiera Amalfitana) a spolu s městy Positano a Ravello je to velmi důležitá a rušná turistická destinace. Město je zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.

Přímo v srdci Amalfi se nachází katedrála Sv. Ondřeje s výhledem na Piazza Duomo. Jeho historie sahá až do 11. století. Její bohatě zdobenou arabskou zvonici je vidět už z pobřeží. Interiér katedrály byl postaven v barokním slohu, ale její exteriér v byzantském stylu. Najdete zde množství obrazů světců, včetně velké fresky svatého Ondřeje.

Amalfské oblast byla a stále je známá výrobou citrónového likéru Limoncello. Citrony pěstované na ostrově jsou delší a dvakrát větší než jiné citróny. Mají hrubou, vrásčitou kůži a sladkou a šťavnatou dužinu téměř bez jadérek. Od února do října není vůbec neobvyklé vidět podél celého pobřeží Amalfi terasovité zahrady a sady plné citrusových stromů.