COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Amsterdam - Newcastle je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Nizozemska do Anglie

Provozovatelé trajektů na trase Amsterdam - Newcastle

    • 7 Sailings Weekly 16 hr 45 min
    • Get price

Trajekt z Amsterdam do Newcastle

Linka Amsterdam Newcastle spojuje Nizozemsko s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 16 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Amsterdam Newcastle se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Amsterdam

Amsterdam je kulturním městem Nizozemska, které se nachází na březích dvou řek - Amstel a Ij. Město, založené ve 12. století jako malá rybářská vesnice na břehu řeky Amstel, v naší době je největším městem v zemi, její finančním a kulturním centrem. Středověké jádro města je hrdé na svůj noční život s mnoha bary, restauracemi a obchody. V Amsterdamu je největší historické centrum v Evropě, které se datuje 17. stoletím, zlatým věkem Nizozemska. V té době bylo postaveno mnoho kanálů kolem historického centra města, které stále vymezují jeho rozložení a vzhled. Mnoho krásných domů a budovy postavené podél kanálů, ve většině z nich žijí lidí, nebo jsou tam kancelářské prostory. Některé budovy postupně klesají, protože jsou postaveny na kůlech v bažinaté půdě.


Průvodce přístavem Newcastle

Anglické město Newcastle se nachází na severovýchodě Anglie s jedním z největších námořních přístavů v zemi. DFDS Seaways provozuje každodenní trajektové trasy mezi přístavem Newcastle a Amsterdamem, cesta trvá obvykle přibližně 15 hodin, což se mění podle sezóny.

Z tohoto rušného města číší historie, přičemž v jeho centru naleznete více klasických budov než v kterémkoli jiném městě ve Velké Británii. V Newcastlu je toho mnoho k probádání, jako například elegantní ulice v historické části Grainger Town až po moderní Gateshead Millennium Bridge. Tento ikonický most je oblíbenou atrakcí díky jedinečné architektuře a naklápěcímu mechanismu. Do kontrastu k této moderně se staví Whitley Bay, oblíbené přímořské letovisko se zlatou písečnou pláží a pobřežní promenádou.

Milovníci historie mohou obdivovat Hadriánův val, jenž byl postaven Římany v roce 110 př. n. l. a který leží ne příliš daleko od Newcastlu. Směrem zpět do tohoto města je kulturní centrum Gateshead Music Centre, které bylo nedávno modernizováno za více než 50 milionů liber.