Trajekt z Hook of Hollandu do Harwichu

Linka Hook of Holland Harwich spojuje Nizozemsko s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 6 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Hook of Holland Harwich se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Hook of Holland - Harwich

Průměrné ceny na trase Hook of Holland Harwich

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Hook of Holland Harwich je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Hook of Holland

Hook of Holland, někdy i nazývaný De Hoek, je město ležící na západě Nizozemska. Název města je odvozen z jeho umístění v jihozápadní části Nizozemska, při ústí kanálu Nieuwe Waterweg, který se vlévá do Severního moře. Ve městě je množství historických budov a jsou zde k dispozici i poznávací prohlídky, což je skvělý způsob, jak prozkoumat město a dozvědět se více o jeho historii. Celé se to začíná na Blink Plein a odtud směřují značky, které řídí návštěvníky na trase. Pozoruhodný je maják z 19. století, farma z 18. století či mlýn ze 16. století. Oblíbenou turistickou atrakcí ve městě je muzeum pobřežní obrany Fort aan den Hoek van Holland, které bylo postaveno na konci 19. století na obranu nově vyhloubeného kanálu Nieuwe Waterweg proti útokům z moře.

Trajektový terminál má několik zařízení pro cestující, což zahrnuje obchod, kavárna a bar. Z přístavu se plaví lodě do města Harwich v Anglii. Všechny trajekty na této trase mají na palubě obchod, směnárna a kasino.

Průvodce přístavem Harwich

Předpokládá se že město bylo založené ve 12. století. Harwich se nachází na břehu Severního moře při ústí řek Stour a Orwell. Jeho poloha byla velmi užitečná pro námořníky (civilní a vojenské loďstvo), protože Přístav byl považován za bezpečný úchyt mezi Temže a Humberem.
V roce 1688 Williama Oranžský pokusil se napadnout Anglii přes Harwich, ale to nebylo možné z důvodu nepříznivého počasí. V roce 1953 město utrpělo záplavu, považovanou za jednu z nejničivějších v historii Velké Británie.
V naší době je port připojen k běžné komunikaci s Nizozemskem a Dánskem, a vláda pokračuje v budování své infrastruktury.