COVID-19 Update Due to exceptional demand relating to Covid-19, and to ensure we help those customers that are sailing in the next 72 hours, we will be closing our customer service phone lines and handling all queries electronically. For any customer service enquiry please use our online contact form. Please note, we will deal with all enquiries based on sailing date priority so bear with us if your sailing is further in the future. We appreciate your understanding and support during these exceptional circumstances.

Rotterdam - Hull je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Nizozemska do Anglie

Provozovatelé trajektů na trase Rotterdam - Hull

    • 7 plavby týdně 11 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Trajekt z Rotterdam do Hull

Linka Rotterdam Hull spojuje Nizozemsko s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, P&O Ferries. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 11 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Rotterdam Hull se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Rotterdam

Rotterdam je druhé největší město Nizozemska a je jedním z největších přístavů na světě. Nachází se v provincii Jižní Holandsko na západě země. Od 13. století, kdy bylo město založeno, se stal Rotterdam významným mezinárodním obchodním centrem. K tomu nepochybně dopomohl i městský přístav, jenž má strategickou polohu na deltě řek Rýn, Meuse a Scheldt u Severního moři, včetně místní dopravy - silniční, letecká, železniční a vnitrostátní lodní. Díky tomu bylo město často považováno za tzv. bránu do Evropy. Rotterdam má svůj vlastní orchestr, Rotterdamskou filharmonii, velkou kongresovou a koncertní budovu De Doelen, několik divadel a komplex Ahoy Rotterdam, který se používá pro koncerty popové hudby, výstavy a některé sportovní turnaje. Jako uznání tamní kulturní nabídky byl Rotterdam v roce 2001 prohlášen Evropským hlavním městem kultury.

Městský přístav slouží primárně pro nákladní přepravu, ačkoli tam fungují i trajektoví dopravci specializující se na osobní dopravu. Ti směřují do přístavu Hull ve Velké Británii, kdy cesta trvá cca 11 hodin. Zařízení v přístavu zahrnuje restaurace, kavárny, směnárny a bezbariérový přístup.


Průvodce přístavem Hull

Anglické město Hull, popř. oficiální název Kingston upon Hull, má vlastní přístav, který leží na soutoku řeky Hull a ústí do řeky Humber. Hull byl navíc branou do srdce Anglie, a to od dávných římských časů. Město bylo založeno králem Edwardem I. (1272 - 1307), který potřeboval bezpečný přístav, odkud by jeho armáda mohla být zásobována, neboť v té době bojovali proti Skotům.

Moderní město Hull je velké, rušné a s mnoha obchody i službami. Existuje zde hned několik pěších zón, díky nimž je město příjemné k procházkám i venkovním aktivitám, které jsou k dispozici primárně během jarního či letního období. S prosklenou střechou je Princes Quay jedno z nejkrásnějších nákupních center v zemi, které bylo vybudováno na vodě, konkrétně nad Prince's Dock. Jako jedno z největších nákupních center v oblasti spojuje staré a nové části města, které vedou do srdce Hull. Naskýtá se zde neskutečný výhled na celé přístaviště.