Trajekt z Rotterdamu do Hullu

Linka Rotterdam Hull spojuje Nizozemsko s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, P&O Ferries. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 11 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Rotterdam Hull se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Rotterdam - Hull

Průměrné ceny na trase Rotterdam Hull

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Rotterdam Hull je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Rotterdam

Rotterdam je druhé největší město Nizozemska a je jedním z největších přístavů na světě. Nachází se v provincii Jižní Holandsko na západě země. Od 13. století, kdy bylo město založeno, se stal Rotterdam významným mezinárodním obchodním centrem. K tomu nepochybně dopomohl i městský přístav, jenž má strategickou polohu na deltě řek Rýn, Meuse a Scheldt u Severního moři, včetně místní dopravy - silniční, letecká, železniční a vnitrostátní lodní. Díky tomu bylo město často považováno za tzv. bránu do Evropy. Rotterdam má svůj vlastní orchestr, Rotterdamskou filharmonii, velkou kongresovou a koncertní budovu De Doelen, několik divadel a komplex Ahoy Rotterdam, který se používá pro koncerty popové hudby, výstavy a některé sportovní turnaje. Jako uznání tamní kulturní nabídky byl Rotterdam v roce 2001 prohlášen Evropským hlavním městem kultury.

Městský přístav slouží primárně pro nákladní přepravu, ačkoli tam fungují i trajektoví dopravci specializující se na osobní dopravu. Ti směřují do přístavu Hull ve Velké Británii, kdy cesta trvá cca 11 hodin. Zařízení v přístavu zahrnuje restaurace, kavárny, směnárny a bezbariérový přístup.

Průvodce přístavem Hull

Anglické město Hull, popř. oficiální název Kingston upon Hull, má vlastní přístav, který leží na soutoku řeky Hull a ústí do řeky Humber. Hull byl navíc branou do srdce Anglie, a to od dávných římských časů. Město bylo založeno králem Edwardem I. (1272 - 1307), který potřeboval bezpečný přístav, odkud by jeho armáda mohla být zásobována, neboť v té době bojovali proti Skotům.

Moderní město Hull je velké, rušné a s mnoha obchody i službami. Existuje zde hned několik pěších zón, díky nimž je město příjemné k procházkám i venkovním aktivitám, které jsou k dispozici primárně během jarního či letního období. S prosklenou střechou je Princes Quay jedno z nejkrásnějších nákupních center v zemi, které bylo vybudováno na vodě, konkrétně nad Prince's Dock. Jako jedno z největších nákupních center v oblasti spojuje staré a nové části města, které vedou do srdce Hull. Naskýtá se zde neskutečný výhled na celé přístaviště.