Trajekt z Bastie do Janova

Linka Bastia Janov spojuje Korzika s Itálie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Moby Lines. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 7 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Bastia Janov se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Bastie do Janova

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Korzika do Itálie

Provozovatelé trajektů na trase Bastia - Janov

  • Moby Lines
    • 14 plaveb týdně 7 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Bastia Janov

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Bastia Janov je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Bastia

Bastia je francouzské město v regionu Haute-Corse, které se nachází v severovýchodní části ostrova Korsika. Město je hlavním obchodním centrem Korsiky a také jejím hlavním přístavem. Ten se dělí na tři části. Starý přístav ("Vieux Port") leží v úzké zátoce a je využíván hlavně nekomerčními operátory, jako jsou výletní nebo rybářské lodě. Komerční trajektový přístav se nachází na severu města. Ještě severněji je přístav Toga Marina, který se využívá hlavně pro rekreační plavidla, jako jsou jachty a plachetnice.

K turistickým atrakcím patří korsická muzeum, pevnost ze 16. století a zvonice, která poskytuje nádherný výhled na starý přístav ("Terra Vecchia") a na hory a pobřeží. Najdete tam také bývalý palác janovských guvernérů, kde dnes sídlí korsické etnografické muzeum. Trajekty z Bastie spojují Francii (Marseille, Nice a Toulon) a Itálii (Janov, La Spezia, Livorno, Piombino, Savona, Portoferraio).

Průvodce přístavem Janov

Janov, město a přístav v severní Itálii, je hlavním městem stejnojmenné provincie a regionu Ligurie. Historie Janova sahá až do starověku. Městský hřbitov 6. století před n.l. ukazuje, že tu pobývali Řekové, ale tento krásný přístav, pravděpodobně byl známý a obývaný mnohem dříve, snad ještě Etrusky. Město bylo zničeno Kartaginci v roce 209 př. n.l. a poté přestavěno Římany, během jejichž vlády město začalo používat městská práva a exportovat dřevo a med.
V roce 1797, pod tlakem Napoleona, Janov se stal francouzským protektorátem s názvem Ligurská republika, a později byla připojena do Francie v roce 1805. Podle podmínek Vídeňského kongresu 1814-1815 k určení nových hranic v Evropě, město patřilo do Piemontu, a pak začal jeho rychlý rozvoj jako hlavního přístavu na Sardinii, a pak celé Itálie.