Ajaccio
Marseille
Trajekty do Francie
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

Trajekt z Ajaccio do Marseille

Trajektová trasa Ajaccio Marseille spojuje Korsika s Francie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Corsica Linea se plaví 5 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 10 hodin. zatímco Trajekty společnosti La Meridionale se plaví 4 krát za týden, plavba trvá od 10 hodin 30 minut.

Celkově je tu 9 plaveb týden na trase z Ajaccio Marseille mezi Korsika a Francie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

 • Jak dlouho trvá trajekt z Ajaccio do Marseille?

  Doba plavby trajektem z Ajaccio do Marseille je přibližně 10h 15m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.
 • Které trajektové společnosti operují mezi Ajaccio a Marseille?

  Existuje 2 populárních provozovatelů trajektů pro Ajaccio do Marseille. Jedná se o
  • Corsica Linea
  • La Meridionale
 • Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Ajaccio do Marseille?

  Rezervujte si trajekty z Ajaccio do Marseille prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.
 • Můžete cestovat pěšky na trajektu z Ajaccio do Marseille?

  Ano, můžete cestovat jako pěší cestující z Ajaccio do Marseille s
  • Corsica Linea
  • La Meridionale
 • Můžete vzít své auto na trajekt z Ajaccio do Marseille?

  Ano, můžete cestovat vozidlem z Ajaccio do Marseille s
  • Corsica Linea
  • La Meridionale
 • Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Ajaccio do Marseille?

  Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
  • Corsica Linea
  • La Meridionale
 • Jaká je vzdálenost z Ajaccio do Marseille?

  Vzdálenost mezi Ajaccio a Marseille je přibližně 219 námořních mil.

Průvodce přístavem Ajaccio

Ajaccio je největším městem francouzského ostrova Korsika. Město se nejvíce proslavilo jako rodiště Napoleona Bonaparta. Dům Casa Buonaparte, ve kterém se v roce 1769 narodil, je v současnosti zpřístupněn veřejnosti. Letiště ve městě bylo také pojmenované po něm - letiště Ajaccio Napoleon Bonaparte. Ajaccio se nachází na jihozápadním pobřeží Korsiky, asi 340 km jihovýchodně od Marseille a rozkládá se na chráněném území na severním břehu zálivu Ajaccio. Přístav leží na východě města a z jižní strany je chráněn poloostrovem. Nad přístavem je mohutná citadela postavena Francouzi v 16.století.

Trajekty z Ajaccia jezdí téměř každý den do přístavů Marseille, Toulon a Nice na francouzské pevnině. Kromě toho odsud jezdí i sezónní linky na italskou pevninu (Livorno), na Sardinii, jakož i do Calvi a Propriano na Korsice.

V roce 2007 se v Ajaccio zastavilo přesně 418,086 cestujících, což bylo úplně nejvíc z celé Korsiky a druhé nejvyšší číslo v celé Francii (hned po Marseille, ale před Nice, Villefranche-sur-Mer a Cannes).


Průvodce přístavem Marseille

Marseille je druhým největším městem ve Francii (po Paříži). Nachází se na pobřeží Středozemního moře a je největším obchodním přístavem ve Francii a největším přístavem ve Středozemním moři. Město bylo založeno v roce 600 před naším letopočtem Řeky z Fokei jako obchodní přístav pod názvem Massalia. Pro ochranu od ostatních dobyvatelů republika hodně používala protektorát římské říše. Ale během konfliktu Caesare s Pompejím Velikým Messalia nepodpořila svého patrona, a proto byla zničena vojsky císaře a přišla o svůj přístav. Marseille se obnovil po dlouhé době v 10. století. Během křížových výprav byl Marseille důležitým tranzitním přístavem. V roce 1481 město se stalo součástí království Francie. V letech 1720-1722 asi 70% obyvatel Marseille zemřelo během epidemie moru.
Během francouzské revoluce Marseille se stal jednou z hlavních arén, a na jeho počest se jmenuje národní hymna Francie - La Marseillaise.


Ajaccio do Marseille Jízdní řády trajektů

Rozvrhy trajektů mezi 08/04/2024 a 14.04.2024


Provozovatel Čas odjezdu (nejbližší k zvolenému) Čas příjezdu Doba plavby Dny plachtění
Corsica Linea 17:00 05:45 12 hodin 45 minut St
Corsica Linea 18:15 07:00 12 hodin 45 minut
La Meridionale 18:30 07:00 12 hodin 30 minut Út, Čt, Sat
Corsica Linea 18:45 08:00 13 hodin 15 minut Sun
La Meridionale 19:00 08:00 13 hodin Mon

Na palubě trajektů

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.